Забава

Ирма Гогова, победник на првото издание на талент-шоуто „Охрид суперстар“

11 април, 2017 - 8:21 (META)  Охрид Ирма Гогова, 17-годишна ученичка во трета година во гимназијата „Св. Климент Охридски“ во Охрид, е прогласена од жири-комисијата за најдобра изведувачка на првото издание на талент-шоуто „Охрид суперстар“. Гогова ја доби главната награда од 2.000 евра, како и право на…

Почина рокенрол-легендата Чак Бери

19 март, 2017 - 8:49 (META)  Сент Чарлс Легендарниот гитарист и родоначелник на рокенролот, Чак Бери, починал вчера на 90-годишна возраст, објавија светските медиуми, повикувајќи се на полицијата на американската сојузна држава Мисури. Полицијата на округот Сент Чарлс ја потврдила смртта на Чарлс Едвард Андерсон Бери и навела…