fbpx

Негативното влијание на климатските промени врз ски-центрите
(ВИДЕО)

Недостигот на снежни врнежи и невообичаеното топло време до средината на јануари ги испразнија македонските скијачки центри, кои трпат финансиски штети сезонава. Во најновата емисија на „Шорткат“ како главна тема го третираме негативното влијание на климатските промени врз ски-центрите

Вештачка интелигенција: Како би изгледале игрите во форма на филмови со тема мрачна фантастика

Од декември минатата година интернетот е преплавен со фотографии генерирани од вештачка интелигенција за тоа како одредени игри би изгледале како филмови со тема...

Трејлери за игри што треба да излезат годинава: Wolf Among Us 2, Horizon Call of the Mountain и Warhammer 40,000: Space Marine 2

Прикажуваме трејлери и кратки описи за некои од најочекуваните видео-игри што треба да излезат во 2023 година. Wolf Among Us 2 https://www.youtube.com/watch?v=7aujY-a7PYE Првиот дел од оваа игра...

Најавен настанот Глобал Гејм Џем Македонија 2023

Македонската асоцијација за развивање игри МАГДА го најави настанот Глобал Гејм Џем Македонија 2023. Станува збор за настан каде млади учесници се натпреваруваат во...

Гејмери тужат за да го спречат преземањето на Активижн од Мајкрософт

Десет гејмери поднесоа тужба во федерален суд во САД, во обид да спречат спојување на „Активижн Близард“ (Activision Blizzard), компанијата што ја создаде играта...

Компанијата зад „Фортнајт“ ќе плати 520 милиони долари оти намамувала на купување и ја повредувала приватноста

„Епик Гејмс“, компанијата што стои зад хитовската видеоигра „Фортнајт“ (Fortnite) се согласи да плати 520 милиони долари како казна. Компанијата беше обвинета од американските...

Зошто „Марвел Снеп“ е најдобрата игра за мобилни телефони за 2022 година

„Марвел Снеп“ беше прогласена за најдобра игра за мобилни телефони за 2022 година на настанот Game Awards 2022- настан за кој имаме и неодамнешен...
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
free download udemy paid course
download redmi firmware
Free Download WordPress Themes
udemy paid course free download