fbpx

Иновативни еко-плочки од селектирана пластика во Гевгелија и Кочани
(ВИДЕО)

Како отпадната пластика во Гевгелија и Кочани се претопува во иновативни еко-плочки за надворешна употреба, може да дознаете во новата епизода на „Шорткат“

19 годишнината на World of Warcraft е во тек

Играта World of Warcraft (Светот на војувањето) ја прославува својата 19 годишнина денес почнувајќи посебен настан со многу награди и забавни активности. При логирањето...

A1 Game Fest годинава ќе се одржи во Diamond Mall со почеток на 25 ноември

A1 Game Fest годинава ќе се одржи во Diamond Mall со почеток на 25 ноември. Овој голем гејминг настан ќе има секакви натпревари во...

Списанието „PC Gamer“ со специјален број по повод 30-годишнината

„PC Gamer“ месецов навршува 30 години откако почна да известува за најновите и подобри видеоигри, но и за новитетите во хардвер - особено графички...

Најавени нови експанзии за World of Warcraft и Diablo 4 на Blizzcon

Годишната конференција на гејминг гигантот Близард, популарната „Близкон“ (Blizzcon) и годинава изобилуваше со најави за нови продолженијха и експанзии на веќе популарните игри. Така, најавена...

Флеш вести за гејмерите: кои се новините што ќе го привлечат вашето внимание?

Неколку важни вести за игри беа објавени деновиве, кои ќе побудат интерес од гејмерите. Во екот на исчекување на новата Близкон конференција на која Близард...

Најавена е најновата игра „Blade Runner“, ќе се објави догодина

По мотив на еден од најдобрите своевремени филмови на темата сајберпанк - филмот Blade Runner излезен во 1982 година во режија на Ридли Скот, во...

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Нема пари, чистењето на линданот од малата депонија во ОХИС се пролонгира

Расчистувањето на четвртиот дел, од вкупно пет кои треба да се исчистат од малата депонија со линдан во историското жариште ОХИС во Скопје, ќе...