fbpx

Во новата епизода на „Шорткат“ главната тема ни се идеите за справување со контаминираните подрачја
(ВИДЕО)

Чистењето на линданот во ОХИС, арсенот во Лојане и Табановце, шестовалентниот хром во Јегуновце, троската во велешката топилница и другите жешки еколошки точки може да биде и побрзо и поефикасно доколку се искористи енергетската трансформација на земјава во справувањето со контаминираните подрачја. Ова е нашата главна тема во најновата епизода на „Шорткат“

Гугл и Фејсбук ќе мора подобро да ги заштитат европските корисници од говор на омраза и дезинформации

Големите технолошки компании како Гугл и Фејсбук, односно Мета, ќе мора построго да ги контролираат своите платформи за подобро да ги заштитат европските корисници...

Илон Маск го презема Твитер, зделката е вредна 44 милијарди долари

Одборот на директори на Твитер најпосле се согласи - Илон Маск е новиот сопственик на една од најпопуларните и активни социјални мрежи во светот,...

Лекции од Естонија: Од сиромашна посткомунистичка држава до дигитален рај

Естонија е земја која докажува дека дигитализацијата го подобрува квалитетот на животот на нејзините граѓани. Илјадници услуги, главно административни, Естонците ги вршат со неколку...

Илон Маск сепак нема да биде дел од одборот на директори на Твитер

Минатата недела беше потврдено дека сопственикот на Тесла и еден од најбогатите луѓе на светот, Илон Маск откупи 9,2 отсто од акциите на Твитер...

Истражување покажува дека јавните личности жени преку Инстаграм пораки се постојани жртви на мизогинија

Центарот за борба против дигитална омраза (CCDH) од Лондон спроведе истражување во кое преку анализа на 1000 приватни пораки испратени до Инстаграм профили на...

Илон Маск станува дел од одборот на директори на Твитер

Твитер го назначува извршниот директор на Тесла, Илон Маск, во својот одбор на директори, се вели во документот поднесен до американската Комисија за хартии...
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
online free course
download micromax firmware
Download WordPress Themes
lynda course free download