fbpx

Кјуанон теорија на заговор
(ВИДЕО)

Во нејзиното ново видео Кика Авеиро зборува за Кјуанон теориите на заговор. „Она што не го знаев досега е дека во редовите на подржувачите и верувачите во овие теории на заговор има и доста луѓе од нашата држава“ – вели таа. Во видеото таа дава пример на една ваква теорија на заговор.

Една година по затворањето на факултетите и студентските домови: „Никој не можеше да претпостави што нѐ чека“

Со препорака на Комисијата за заразни болести, а на одлука на Владата, на денешен ден минатата година беше соопштено дека се затвораат сите градинки,...

Социјализација преку социјални мрежи: Младите и предизвиците со менталното здравје во време на пандемија

Ограничен физички контакт, нови начини на социјализација, настава од дома, страв и неизвесност за иднината се дел од предизвиците со кои се соочија младите...

Твитер ќе ги гаси профилите кои во континуитет шират невистини за ковид-19

Социјалната мрежа Твитер вчера соопшти дека воведуваат нови правила со кои ја засилуваат борбата против ширењето на невистини во врска со ковид-19. Твитер ќе...

„Убер“ и „Волгринс“ со соработка за вакцинацијата против ковид-19

На 9 февруари Убер и Волгринс решија да направат партнерство поврзано со транспорт и достава на вакцини против ковид-19, пишува магазинот Форбс. “Ова партнерство е...

На 100-годишна возраст од ковид-19 почина сер Том Мур, британски ветеран од Втората светска војна

Том Мур, ветеран од Втората Светска војна почина на 100-годишна возраст, кратко откако беше дијагностициран со корона вирусот, јави „Гардијан“. Во Велика Британија серијалот почести...

Во четврток шесто издание на глобалниот настан „Ноќ на идеите“ на тема пандемијата со ковид-19

В четврток, 28 јануари, со почеток во 17 часот на платформата Зум ќе се одржи шестото издание на меѓународната манифестација „Ноќ на идеите“ на...

„Трамвајот на тркала“ ќе се гради со 70 милиони евра заем...

Најдоцна до крајот на 2024 година во Скопје ќе треба да профункционира линијата од Ново Лисиче до Ѓорче Петров на брзиот автобуски систем (БАС)...
Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Premium WordPress Themes Download
download udemy paid course for free
download coolpad firmware
Download WordPress Themes
free download udemy course