fbpx

Кјуанон теорија на заговор
(ВИДЕО)

Во нејзиното ново видео Кика Авеиро зборува за Кјуанон теориите на заговор. „Она што не го знаев досега е дека во редовите на подржувачите и верувачите во овие теории на заговор има и доста луѓе од нашата држава“ – вели таа. Во видеото таа дава пример на една ваква теорија на заговор.

Британската јутјуберка Грејс Виктори е во кома поради ковид-19, ден по породувањето

Британската јутјуберка Грејс Виктори од Бакингемшир, падна во кома поради ковид-19, ден откако го роди своето прво дете, објави Гардијан. Јутјуберката развила симптоми на...

Од 2.327 тестирања, регистрирани 400 нови случаи на ковид-19, бројот на активни случаи изнесува 12.683

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2327 тестирања, а регистрирани се 400 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-198, Куманово-28,...

Уметникот Рејан Етеми нацрта мурал посветен на лекарите на влезот во Тетово

Тетовскиот уметник, Рејан Етеми нацртал мурал на влезот во Тетово, во чест на лекарите и медицинскиот персонал, пишува „Порталб.мк“. Во овој дел од градот порано...

Ковид-19 за околу 40 отсто го намали бројот на прикажани претстави во театрите, но и на посетителите

Пандемијата со ковид-19 ги ограничи физичките групирања, а со тоа и несомнено влијаеше врз функционирањето на многу институции, вклучувајќи ги и уметничките. Театрите во...

Доктори и научници преку креативни видеа на ТикТок зборуваат за ковид-19 и вакцините

На социјалните мрежи ТикТок и Инстаграм под хаштагот #teamhalo може да се најдат видеа на група здравствени работници и научници од светот, коишто преку...

Фејсбук ќе ги известува корисниците за отстранети објави со дезинформации за ковид-19

Фејсбук и натаму ја продолжува борбата против дезинформациите. Отсега социјалната мрежа ќе им испраќа известувања на корисниците на кои им се допаѓаат, споделуваат или...

Твитер, Фејсбук и Снепчет се дел од кампањата на Белата куќа...

Фејсбук, Твитер и Снепчет се меѓу компаниите што ќе помогнат во промотивната кампања на администрацијата на Бајден за подобност на вакцините, објави Аксиос. Белата куќа...
Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
online free course
download karbonn firmware
Free Download WordPress Themes
free download udemy paid course