fbpx

Кои се твоите права?
(ВИДЕО)

Во нејзиното ново видео Кика Авеиро нè потсетува на правата и одговорностите кои што секој граѓанин би требало да ги има. „Јас можам да сакам да возам со 150 на улица меѓутоа немам право да го направам тоа затоа што ја загрозувам јавната безбедност“ – вели таа.

CtrlZ предизвик (видео)

Во нејзиното ново видео, Кика Авеиро споделува повеќе за #CtrlZChallenge. „Дечки снимајте ајде, знаете колку е интересно?“ - вели таа. Погледнете го видеото: https://youtu.be/LMShCUH-YgU

За два дена двајца 26-годишници од Кавадарци заболеа од ковид-19

Два дена откако беше потврдено присуството на ковид-19 кај 26-годишен кавадарчанец, денеска стигна позитивен резултат и за негов врсник со кој се дружел. Според...

Прифатени се околу 5.000 приговори за домашна платежна картичка за млади лица до 29 години

Околу 5.000 приговори се прифатени за домашната платежна картичка од категоријата Млади лица - средношколци и студенти од 16 до 29 години, напиша на...

Девојката што почина од ковид-19 на 24 годишна возраст, немала други болести

Пациентката на 24 годишна возраст која денеска почина на Клиниката за инфективни болести, немала никакви претходни хронични заболувања, вели директорката на Клиниката за инфективни...

Уметничка акција во Тетово против неодговорноста на граѓаните: Свадба во време на ковид-19

Двојките почнаа да склучуваат брачен сојуз без оглед на загриженоста поради корона вирусот. Без почитување на каков било протокол за заштита, во Тетово, на...

Анкета: Голем дел од младите летово или нема да одат на одмор или ќе одмораат во Охрид

Државите започнаа со отворање на границите за време на летната туристичка сезона, откако речиси во цел свет патувањата беа забранети поради пандемијата на ковид-19....

Делегацијата на ЕУ по седми пат ја додели наградата „Вавилон“ за...

По седми пат, Делегацијата на Европската Унија во Република Северна Македонија и Здружението на преведувачи и толкувачи ЗПРМ ја доделија Наградата за најдобар млад...
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
online free course
download micromax firmware
Download Nulled WordPress Themes
free download udemy course