fbpx

Кјуанон теорија на заговор
(ВИДЕО)

Во нејзиното ново видео Кика Авеиро зборува за Кјуанон теориите на заговор. „Она што не го знаев досега е дека во редовите на подржувачите и верувачите во овие теории на заговор има и доста луѓе од нашата држава“ – вели таа. Во видеото таа дава пример на една ваква теорија на заговор.

Проверувачи на факти објаснуваат како да се препознае и спречи ширење дезинформации за ковид-19

Во светот постојат многу веб-страници кои се занимаваат со објавување факти и раскринкување лажни вести, дезинформации и полуинформации (misinformation)). Еден од таквите е Verified...

Германија преку видео кампања ги повика младите да бидат хероите во 2020 година

Германската влада спроведе рекламна кампања повикувајќи ги младите да бидат „херои“ за време на ковид-19 пандемијата, така што ќе останат дома на своите софи....

Кога кафулињата рано ќе затворат, забавата продолжува во Градскиот парк

Стотици млади, на возраст од 16 до 20 години, собрани во групи и од по десетина, вечерва можат да се забележат во Градскиот парк...

Д-р Стевановиќ: Дебелината претставува сериозно висок ризик за заболените од ковид-19

Директорката на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби, д-р Милена Стевановиќ, на денешната прес-конференција заедно со министерот Венко Филипче кажа декасе покажа оти...

Директорот на Државниот студентски центар, Дарио Николовски позитивен на ковид-19

Директорот на Државниот студентски центар, Дарио Николовски на својот Фејсбук профил објави дека е позитивен на корона вирус. „Почитувани, би сакал да ве информирам дека...

Студентите по медицина се вклучија во „војната“ со ковид-19, Велиу: Нашата хумана професија го бара тоа

Студентите по медицина се вклучија во „војната“ со ковид-19. „Имаме хумана професија, ова е она што го правиме секој ден, ѝ помагаме на заедницата“,...

Твитер, Фејсбук и Снепчет се дел од кампањата на Белата куќа...

Фејсбук, Твитер и Снепчет се меѓу компаниите што ќе помогнат во промотивната кампања на администрацијата на Бајден за подобност на вакцините, објави Аксиос. Белата куќа...
Download WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes
download udemy paid course for free
download xiomi firmware
Premium WordPress Themes Download
free online course