fbpx

Ctrl - Z

Home Ctrl - Z

94,2 отсто од младите во земјава користат WhatsApp, Viber, Skype или Messenger (инфографик)

96,3 отсто од младите во земјава на возраст од 15 до 24 години се секојдневно или речиси секој ден на Интернет, при што најголем...

Борјан Ефтимов e нов студентски лидер на УКИМ

Студентите го избраа Борјан Ефтимов за претседател на Универзитетското-студентско собрание на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје, а негов противкандидат беше Александар Ѓорѓиевски....

За животот во студентските домови (видео)

Во новото видео, јутјуберката Кика Авеиро разговара со студентка која живее во студентскиот дом „Гоце Делчев„, а предходно живеела во студентскиот дом „Стив Наумов„...

Шоуто „Маскираниот пејач“ оди на турнеја низ САД (видео)

Американското шоу “Маскираниот пејач“ најави турнеја низ 45 градови во САД. Шоуто моментално ја прикажува својата трета сезона, а популарноста која ја достигнува доаѓа...

Екипата на „Медена земја“ ќе добие и 10.000 евра од Град Скопје

По Владата која ќе ја награди филмската екипа на „Медена земја“ со околу 50.000 евра, и Градот Скопје ќе додели парична награда во вредност...

Владата ќе ја награди екипата на „Медена земја“ со околу 50.000 евра

На седмата седница, Владата донесе одлука на екипата на документарниот филм „Медена земја“, да им биде доделена награда во висина од 3 милиони денари...

Фотомомент

Откако пратениците едногласно го ратификуваа протоколот за членство во НАТО, пред Собранието беше официјално поставено знамето на Северноатланската алијанса

Забраната за увоз на отпад нема да го реши загадувањето, потребна...

Само две недели по донесувањето на измените на Законот за постапување со отпад, со кои Собранието забрани увоз на отпад за согорување, темата за...
Kodra e Diellit 2020 - Çe Team TV
01:47
За животот во студентските домови
12:25
Јавна соба и зошто женското тело е сеуште табу тема?
06:11
Testi PISA & Njeri Drit (2019) EP 03
05:49
Скопје се гуши во сообраќаен метеж и секојдневна битка за паркинг
02:51
Medi & Njeri Drit (2019) EP 01
02:31
Врсничко насилство
08:41
Топ 5 заблуди за проверка на факти
01:39
Лабораторијата која го мери загадувањето се реконструира, акредитацијата најрано догодина
01:37
Децата и депресијата
08:16
Што сака Генерацијата Z
07:17
𝐓𝐑𝐀𝐍𝐒𝐏𝐎𝐑𝐓𝐈 𝐏𝐔𝐁𝐋𝐈𝐊 𝟐 🚌
04:00
Како се делат фотелји во С. Македонија?
05:51
На изнајмен точак околу светот
04:16
Со воз до аеродромот во Скопје
02:25
Возовите на пат да изумрат
02:24
ERROR 1200 ❌ Shtegu i Biçikletave 🎥
01:40
Останавме Без Воздух
05:01
(не) Хигиена во училиштата
09:58
ERROR 1200 ❌ Anti-Korrupsioni 🎥
01:15
Половина година по несреќата во Ласкарци: Ужалени семејства, многу сомнежи и малку одговори
02:00
Градење без компас - Клучните патишта доцнат со изведба над 8 години
02:11
Македонски автопатишта: Асфалт на рати - друмарина за камати
02:21
Проект без реализација - Четири децении од идејата за трамвај во Скопје
02:22
Каде исчезнаа македонските возови? - Замирањето на патничкиот железнички сообраќај
02:12
Чекорите на Македонија кон НАТО
02:42
Хорор во Скопје: Половина век негрижа за канцерогениот линдан
01:41
Квалитет на воздухот - Увоз на користени автомобили
01:32
Демистификација на ЕУ интеграциите - Квалитет на воздух
02:18
Клучните моменти во НАТО интеграциите
02:09
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
udemy course download free
download karbonn firmware
Free Download WordPress Themes
udemy paid course free download