fbpx

Ctrl - Z

Home Ctrl - Z

„Медена земја“ не доби Оскар, во нејзините категории победија „Паразит“ и „Американска фабрика“

Јужнокорејскиот филм „Паразит“ е добитник на Оскар за најдобар филм, но и најдобар странски филм кој беше во категоријата со „Медена земја“. Во категоријата за...

Историска победа на корејскиот “Паразит“

За прв пат во историјата на Оскарите најважната награда, наградата за најдобар филм ја доби филм од не-англиско потекло. Филмот „Паразит“ доби вкупно 4 оскари...

За два дена ќе се знае што кријат телефоните на креаторите на „Јавна соба“

За два дена ќе биде познато што открила истрагата во врска со случајот „Јавна соба“, групата на „Телеграм“ во која членовите споделуваа порнографски материјали...

Сандра Туфеска е победничка во првиот циклус на платформата „Ново име“ која поддржува млади таленти

Сандра Туфеска е добитничка на 2.500 евра на платформата „Ново име“, која ги поттикнува младите таленти да аплицираат за овие средства, доколку имаат одреден...

Македонскиот студент Виктор Ивановски ја освои престижната „Annie“ награда за анимиран филм

Виктор Ивановски, студент по анимација на „Sheridan College“, Канада е дел од екипата што работеше на анимираниот филм „Лисицата и гулабот“ (The Fox and...

Седум девојки од Скопје, Кичево, Тетово и Штип пријавиле дека биле злоупотребени во „Јавна соба“

Седум девојки од Скопје, Кичево, Тетово и Штип пријавиле во Бирото за јавна безбедност дека нивни фотографии се злоупотребени во групата „Јавна соба“ на...

Фотомомент

Откако пратениците едногласно го ратификуваа протоколот за членство во НАТО, пред Собранието беше официјално поставено знамето на Северноатланската алијанса

„Че Тим ТВ“ ги претставува изненадувањата во „туристичкиот центар“ Попова Шапка

Младите автори од „Че Тим ТВ“ со поддршка од порталот „Portalb.mk“ направија ново видео во кое ја отсликуваат реалната ситуација во зимскиот центар „Попова...
За животот во студентските домови
12:25
Јавна соба и зошто женското тело е сеуште табу тема?
06:11
Testi PISA & Njeri Drit (2019) EP 03
05:49
Скопје се гуши во сообраќаен метеж и секојдневна битка за паркинг
02:51
Medi & Njeri Drit (2019) EP 01
02:31
Врсничко насилство
08:41
Топ 5 заблуди за проверка на факти
01:39
Лабораторијата која го мери загадувањето се реконструира, акредитацијата најрано догодина
01:37
Децата и депресијата
08:16
Што сака Генерацијата Z
07:17
𝐓𝐑𝐀𝐍𝐒𝐏𝐎𝐑𝐓𝐈 𝐏𝐔𝐁𝐋𝐈𝐊 𝟐 🚌
04:00
Како се делат фотелји во С. Македонија?
05:51
На изнајмен точак околу светот
04:16
Со воз до аеродромот во Скопје
02:25
Возовите на пат да изумрат
02:24
ERROR 1200 ❌ Shtegu i Biçikletave 🎥
01:40
Останавме Без Воздух
05:01
(не) Хигиена во училиштата
09:58
ERROR 1200 ❌ Anti-Korrupsioni 🎥
01:15
Половина година по несреќата во Ласкарци: Ужалени семејства, многу сомнежи и малку одговори
02:00
Градење без компас - Клучните патишта доцнат со изведба над 8 години
02:11
Македонски автопатишта: Асфалт на рати - друмарина за камати
02:21
Проект без реализација - Четири децении од идејата за трамвај во Скопје
02:22
Каде исчезнаа македонските возови? - Замирањето на патничкиот железнички сообраќај
02:12
Чекорите на Македонија кон НАТО
02:42
Хорор во Скопје: Половина век негрижа за канцерогениот линдан
01:41
Квалитет на воздухот - Увоз на користени автомобили
01:32
Демистификација на ЕУ интеграциите - Квалитет на воздух
02:18
Клучните моменти во НАТО интеграциите
02:09
Free Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download karbonn firmware
Download Premium WordPress Themes Free
udemy course download free