fbpx

Ctrl - Z

Home Ctrl - Z

Насловната песна од „Пиратите од Карибите“ отсвирена од ученици за време на самоизолација (видео)

Диригентот Ле Фи Фи заедно со неговите ученици од ДМБУЦ "Илија Николовски-Луј" најдоа креативен начин како за време на пандемијата да продолжат да шират...

Кика Авеиро: Стигматизацијата на заболените од корона вирусот мора да престане (видео)

Во нејзиното ново видео Кика Авеиро повикува на дестигматизација на заболените од корона вирусот. “Сите сме еднакви, вирусот не бира каде ќе појде“ - вели...

Водич за деца за новиот корона вирус (видео)

„Кома“ дизајн студио изработија ново видео за деца како водич за новиот корона вирус. Во видеото има одговори на прашањата за корона вирусот, како тој...

„Мама, мама, седи дома“ – молдавските мим-херои пеат двојазично за пензионерите во самоизолација

Молдавската музичка група „Санстроук проџект“ (во превод „Проектот Сончаница“) ја адаптира поранешната евровизиска нумера „Хеј мама“ за потреби на едукативен спот со кој се...

Љубовна приказна во карантин (видео)

Фотограф од Њујорк споделува серија видеа на неговиот Инстаграм како на креативен начин запознал девојка, иако и двајцата се во карантин. Џереми ја забележал Тори...

10 Нетфликс серии во периодот на самоизолација (видео)

Земете пуканки или некое јаболко, покријте се со ќебенце, одмарајте и уживајте во седењето дома со некоја од овие одлични серии: 1. The Good Place Една...

Фотомомент

Селото Бозовце се наоѓа на 1.300 метри надморска височина, во срцето на Шар планина. Како што посочуваат мештаните, скоро две третини од 150 куќи во селото се празни.

Д-р Даниловски: Нема друго чаре освен радикален lock-down

Владата започна со примена на уште порестриктивните мерки кои беа најавени пред два дена. Од денеска, во работните денови забраната за движење започнува во...
Kodra e Diellit 2020 - Çe Team TV
01:47
За животот во студентските домови
12:25
Јавна соба и зошто женското тело е сеуште табу тема?
06:11
Testi PISA & Njeri Drit (2019) EP 03
05:49
Скопје се гуши во сообраќаен метеж и секојдневна битка за паркинг
02:51
Medi & Njeri Drit (2019) EP 01
02:31
Врсничко насилство
08:41
Топ 5 заблуди за проверка на факти
01:39
Лабораторијата која го мери загадувањето се реконструира, акредитацијата најрано догодина
01:37
Децата и депресијата
08:16
Што сака Генерацијата Z
07:17
𝐓𝐑𝐀𝐍𝐒𝐏𝐎𝐑𝐓𝐈 𝐏𝐔𝐁𝐋𝐈𝐊 𝟐 🚌
04:00
Како се делат фотелји во С. Македонија?
05:51
На изнајмен точак околу светот
04:16
Со воз до аеродромот во Скопје
02:25
Возовите на пат да изумрат
02:24
ERROR 1200 ❌ Shtegu i Biçikletave 🎥
01:40
Останавме Без Воздух
05:01
(не) Хигиена во училиштата
09:58
ERROR 1200 ❌ Anti-Korrupsioni 🎥
01:15
Половина година по несреќата во Ласкарци: Ужалени семејства, многу сомнежи и малку одговори
02:00
Градење без компас - Клучните патишта доцнат со изведба над 8 години
02:11
Македонски автопатишта: Асфалт на рати - друмарина за камати
02:21
Проект без реализација - Четири децении од идејата за трамвај во Скопје
02:22
Каде исчезнаа македонските возови? - Замирањето на патничкиот железнички сообраќај
02:12
Чекорите на Македонија кон НАТО
02:42
Хорор во Скопје: Половина век негрижа за канцерогениот линдан
01:41
Квалитет на воздухот - Увоз на користени автомобили
01:32
Демистификација на ЕУ интеграциите - Квалитет на воздух
02:18
Клучните моменти во НАТО интеграциите
02:09
Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Premium WordPress Themes Download
download udemy paid course for free
download mobile firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
free online course