fbpx

ТикТок стана неофицијален канал за видеа на спортистите на Олимписките игри во Токио

Спортистите што се натпреваруваат на Летните олимписки игри во Токио го искористија ТикТок за да ги објават незаборавните моменти што ги доживеале пред, за...

ZOOM се согласи да плати 86 милиони долари за загрозување на приватноста на корисниците

Компанијата која ја поседува ZOOM-алатката за одржување видео конференциски настани, подготвена е да плати 86 милиони долари за загрозување на приватноста на корисниците, јавуваат...

Инстаграм ги прави автоматски затворени профилите на тинејџерите под 16 години

Профилите на новите корисници на Инстаграм кои се помлади од 16 години, автоматски ќе бидат поставени како приватни, односно затворени, што значи дека само...

„Снепчет“ достигна 293 милиони корисници дневно, за 23 отсто повеќе од лани

Голем успех на апликацијата за пораки „Снепчет“. Бројот на дневни корисници на оваа апликација се искачил на 293 милиони, што е за 23 отсто...

Фејсбук ќе им исплати милијарда долари на креаторите до крајот на 2022 година

До крајот на 2022 година, Фејсбук планира да инвестира над една милијарда долари во програми кои им овозможуваат на креаторите нови начини да заработат...

Осум месеци откако ја воведе, Твитер ја гаси опцијата „Флитс“

Поради малата заинтересираност и употреба, Твитер ја исклучува функцијата „Флитс“ (Fleets), која на корисниците им овозможуваше да постираат содржини- твитови, слики и видеа, кои...

Нова епизода на „Шорткат“ – како младите да стигнат до успешна...

Нови интересни содржини и актуелни теми ви носиме во новото издание на емисијата за млади „Шорткат“. https://youtu.be/4cJ1_EqK6w4 Во фокус на новата епизода ја имаме успешната бизнис...
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
free download udemy course
download mobile firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=