fbpx

Иновативни еко-плочки од селектирана пластика во Гевгелија и Кочани
(ВИДЕО)

Како отпадната пластика во Гевгелија и Кочани се претопува во иновативни еко-плочки за надворешна употреба, може да дознаете во новата епизода на „Шорткат“

Објавен е нов трејлер од „World of Warcraft“ за проширувањето „Guardians Of The Dream“

Објавен е најновиот трејлер за „World of Warcraft“ (Светот на војување) што се однесува на проширувањето (или поголем „пач") на играта со нови мисии,...

“Gamespot Review Cast“ – аудио во форма на поткаст е најновата содржина на сајтот за видеоигри „Gamespot“

Аудио во форма на поткасти наречена „The Gamespot Review Cast“ е најновата додавка на сајтот за видеоигри „Gamespot“. Како што вели Џон Клис од...

Две нови бесплатни игри на Epic Games: Eternal Treads и The Evil Within

За љубителите на гејмингот, Epig Games објави две нови бесплатни игри - Eternal Treads и The Evil Within. Игрите можете да им побарате за симнување,...

Се укинуваат најпопуларните FPS пукачки игри и се заменуваат со нивните продолженија

Најпопуларните FPS пукачки игри се укинуваат и се заменети со нивни продолженија. Станува збор за омилените игри со пукање како „Counter-Strike“ (Кантерстрајк), „Overwatch“ (Овервач)...

Втората сезона на играта „Диабло 4“ со катастрофален почеток

Долгоочекуваната втора сезона со вампирска тематика на играта „Диабло 4“ до сега има катастрофален почеток и прием кај гејмерите, па како резултат на тоа,...

Играта „Господарите на паднатите“ (Lords of the Fallen) пропадна, „Лагите на Пи“ (Lies of P) станува сè попопуларна

Играта Господари на паднатите (Lords of the Fallen) „пропадна", односно, стана крајно разочарувачка само неколку дена по нејзиното излегување на пазарот. Токму како што...

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Нема пари, чистењето на линданот од малата депонија во ОХИС се пролонгира

Расчистувањето на четвртиот дел, од вкупно пет кои треба да се исчистат од малата депонија со линдан во историското жариште ОХИС во Скопје, ќе...