fbpx

Светиниколчани заборавени – остануваат по месец и пол во изолација

Во двете општини Свети Николе и Лозово активни се 181 случај на ковид-19, иако значаен дел од нив се повеќе од еден месец во...

Кочани се подготвува за поставување на монтажна болница за ковид-пациенти

Кругот на Општата болница – Кочани е локацијата каде Министерството за здравство планира поставување на монтажна болница за пациeнти со ковид-19 во Iсточниот регион....

Со растот на новозаболени од ковид-19 во Штип, Клиничкиот центар побара монтажна болница

Од неколку текстилни компании доаѓаат новите потврдени случаи на ковид-19 во Штип, кои според Центарот за јавно здравје денеска се над дваесет. Бројката не...

Во Штип денеска 13 новозаболени, се очекуваат препораки до компаниите со болни работници да...

„Што е следно? Ќе оди ли Штип под карантин?“, се прашањата што доминираат меѓу штипјани откако вчера беше објавена бројката од 60 новозаболени од...

Една четвртина од новозаболените од ковид-19 се од Штип – рекордни 60 позитивни

Изненадувачки висока бројка од 60 новопотврдени случаи на ковид-19 од Штип влезе вчера во билтенот на Министерството за здравство. Половина од новозаболените се утврдени...

Штип засега со четворица пратеници, двајца од ВМРО-ДПМНЕ, по еден од СДСМ и Левица

По првичните неофицијални резултати од Општинската изборна комисија во Штип за вчерашното гласање на предвремените парламентарни избори, извесно е дека штипјани ќе ги претставуват...

ВМРО-ДПМНЕ во Охрид со 1.667 гласа пред коалицијата “Можеме”

Според првичните податоци на Државната изборна комисија, опозициската коалиција „Обнова за Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ освоила најмногу гласови во Охрид во рамките на предвремените...

Тесна победа на ВМРО-ДПМНЕ во Штип, СДСМ победи во Кочани

Првичните неофицијални партиски резултати од предвремените парламентарни избори во источниот дел на земјава покажуваат тесна победа на коалицијата „Обнова на Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ...

Штип: Мирен избирачки ден, помала излезност од последните парламентарни избори во 2016 година

Помала излезност од последните парламентарни избори во 2016 година е регистрирана на денешното гласање на 80-те избирачки места во Штип. До 20:30 часот, излезноста...

Во Охридскиот регион гласањето почна навреме и се одвива без проблеми

Во 7 часот утрово навреме беа отворени сите 89 избирачки места во Општина Охрид, каде правото на глас можат да го остварат 52.510 граѓани...

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

БАЛКАН

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ