fbpx

Започна рамнењето на теренот за поставување на модуларна болница во Штип за пациенти со...

За најдоцна три седмици се очекува да завршат работите на поставување на основата на монтажната болница за лекување на болни од ковид-19 во Штип....

МЖСПП со 9 милиони денари ќе го решава проблемот со водоснабдувањето во Крушево

Околу 5.000 жители на градот Крушево конечно треба да ги надминат проблемите со водоснабдувањето, по реализација на инфраструктурните зафати финансирани со 9 милиони денари,...

Поднесени три кандидатури за изборите во Штип, ВМРО-ДПМНЕ до последен момент ќе одлучува

Утре на нов состанок на Извршниот комитет како највисоко партиско тело, ВМРО-ДПМНЕ ќе одлучува дали ќе настапи на Вонредните локални избори за градоначалник на...

Тројца пациенти од ковид-19 починаа на Инфективното одделение во Штип

Во текот на вчерашниот ден на Инфективното одделение починаа тројца пациенти, кои се лекуваа од ковид-19, потврдија од Клиничката болница во Штип. Најмладиот починат...

ВМРО-ДПМНЕ денеска и официјално од Собранието ќе побара одлагање на изборите во Штип и...

Штипските партии очекуваат официјализирање на најавата на ВМРО-ДПМНЕ за одлагање на изборите по синоќешното заседание на највисокото партиско тело, Извршниот комитет. Партијата во изјава за...

Влошената ситуација со ковид може да ги одложи вонредните локални избори во Штип и...

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ деновиве треба да заседава, меѓудругото и по најавата јавно изнесена од лидерот Христијан Мицковски за одлагање на вонредните локални избори...

Инфективното одделение од Штип предложено за општинското признание „8 Ноември“

На седницата на Советот на општина Штип, во петок (06 ноември) ќе се најдат предлозите за највисокото општинско признание, по повод 8-ми Ноември, Денот...

Здравствениот дом во Вевчани ќе започне да прима пациенти со ковид-19 со полесна клиничка...

Поради напливот на новоинфицирани панциенти со ковид-19 и Здравствениот дом од Вевчани адаптира простор со 8 кревети со паравани во дневната болница за лекување...

Вчера починаа тројца пациенти на Инфективното одделение во штипската болница

Вчера попладне починаа тројца пациенти, хоспитализирани на Инфективното одделение во Клиничката болница во Штип двајца на возраст од 60 и еден на 79 години....

Поради три случаи на ковид-19 намален е капацитетот на лабораторијата на Клиничката болница во...

Десет лаборанти се на домашно лекување или во изолација, откако се појавија првите три позитивни случаи на ковид-19 помеѓу овој медицински персонал во Клиничката...

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

БАЛКАН

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ