fbpx

Oscar, me 4 statuja të arta triumfon filmi “Birdman”

Në mbrëmjen e ndarjes së çmimeve Oscar është filmi ‘Birdman’ ai që triumfon duke marrë plot 4 statuja të arta: filmi më i mirë, regjisori më i mirë (Alejandro Gonzalez Inarritu), kinematografia më e mirë dhe skenari origjinal më i mirë. Michael Keaton është protagonisti...

Në shitje figura e Putinit si kalëron mbi arushë

Në rajonin e Moskës Ismaile, doli në shitje lodër fëmijësh nga plastika, me figura e presidentit rus Vladimir Putin se si kalëron arushë. Putini nga plastika mund të blihet edhe në  internet.

18 bibliotekat në botë që me patjetër t’i vizitoni

Nëse si fëmijë e keni shikuar filmin  "Bukuroshja dhe Bisha" dhe nuk keni mundur t’i largoni sytë nga bibloteka e Bishës, atëherë e dini se ato janë një prej vendeve më të mira të botës. Këto 18 bibloteka, janë disa prej vendeve më madhështore që ekzistojnë...

EBA ndaluan filmin “Eksod: Zota dhe Mbretër

Emiratet e Bashkuara Arabe janë vendi i fundit që ndaloi filmin me buxhet të lartë të Ridli Skotit “Eksod: Zota dhe Mbretër”. Filmi në të cilin luajnë Kristian Bel, Xhoel Edgerton dhe ser Ben Kingsli i bazuar në Bibël për eksodin, ndjek rrëfimin e të...

Rekord botëror: gëlliti 22 shpata

Pasi gëllti 22 shpata Inidiani Kishan Ajala  arriti rekordin botëror. Ai thotë se plot 16 vjet është stervitur për këtë dhe është shumë i lumtur që më në fund ia ka dal të  ketë rekordin botëror. https://www.youtube.com/watch?v=n3DzdDj_Rsc

Në përplasje fluturuan dy milion dollarë, qytetarët shumë të kënaqur

Për disa minuta, dy miliona dollarë janë zhdukur në aksidentin rrugor në Hongong. Në fakt, automobili që ka bartur paratë është përplasur me automobil tjetër, dhe paratë kanë filluar të fluturojnë në të gjitha anë. Kalimtarët e rastit menjëherë kanë filluar t’i mbushin torbat. Rush for...

Facebook nuk do të aplikoj butonin “nuk më pëlqen”(dislike)

Mark Cukenberg, pronari i Facebook, i cili dje përgjigjej në pyetjet e përdoruesve tha se ky rrjet social nuk do të aplikojë butonin “nuk më pëlqen”. -Ka momente në jetë kur përdoruesit ndjehen të mërzitshëm dhe me siguri nuk duan që dikush t’ua pëlqen statuset....

Lundrim apo ecje mbi liqenin e akullt

Alpinisti Tomas Nunuk dhe miku i tij bënë një incizim fantastik, i cili tregon se si duket ecja mbi liqenin e ngrirë dhe të pastër si kristali. Video- incizimi, i cili për tre ditë në “Youtube” është shikuar më shumë se 1.9 milion herë, është...