fbpx
Sport Sport Botë

Sport Botë

Polonia dhe Gjermania çerek- finalistë të rinj

Ndeshjet e 1/8 finales sot përfunduan me fitore të Gjermanisë dhe Polonisë të cilat do të jenë çerek- finalistët e rinj në Kampionatit botërorë në Katar. Gjermania mposhti kombëtaren e Egjiptit me 23-16 ndërsa Polonia ishte më e mirë se Suedia me rezultat 24-20. Në...

Milan dërgon ofertë për Ribeiro

Skuadra e Milanit ka dërguar ofertë për lojtarin i cili figuron si përforcim potencial i Mançester Junajted. Everton Ribeiro, njëri ndër lojtarët më atraktiv në Ligën braziliane, sërish është cak i gjigantëve evropiane. Sezonin e kaluar Ribeiro ishte cak i Mançester Junajted, por transferimi nuk u...

Për kualifikim në gjysmëfinale çdo hendbollist i Katarit do të fitoj automobil, banesë dhe 1 milion euro

Pasi Kombëtarja e Katarit mposhti Austrinë me rezultat 29-27 në Kampionatin Botëror të Hendbollit, autoritetet e këtij vendi u premtuan hendbollistët se nëse sigurojnë kualifikim për në gjysmëfinale, secili prej tyre do të ketë si shpërblim makinë Maserati, banesë në lagjen elitare Perl si...

Mejson në Totenhem deri vitin 2020

Lojtari anglez Rajan Mejson ka vazhduar kontratën me Totenhem deri vitin 2020, njoftuan nga klubi londinez. Mejson është mesfushorë dhe ka 23 vite. Lojtari i ri ka kaluar shkollën e të rinjve në Totenhem, por gjatë karrierës së tij luajti si lojtar i huazuar në...

Milan do të ndërtojë stadium të ri

Gjatë vite prek kur stadiumet në Itali janë pronë e qyteteve, shumë ekipe vendosin të ndërtojnë stadiumet e tyre ndërsa midis tyre është edhe Milan. Kjo skuadër në fillim të muajit shkurt do t’i prezantoj planet për ndërtimin e stadiumit të ri që pritet të...

Gjokoviç kalon në fazën e tretë të turneut “Australia Open”

Tenisti Novak Gjokoviq pasi mposhti Andrej Kuznjecov nga Rusia me rezultat 6-0, 6-1 dhe 6-4 u kaloi në raundin e tretë të turneut “Australia Open”. Atje do të takohet me Fernando Vedasko nga Spanja i cili në tre seta mposhti japonezin Soeda. Vend në...

Lavezi nënshkruan me Liverpul

Liverpul ka arritur marrëveshje me skuadrën e PSZH për angazhimin e sulmuesit argjentinas Ezekiel Lavezi, njofton portali “Sportmediaset”. Lojtari 29 vjeçar në ditët e ardhshme pritet të udhëtojë për në Angli ndërsa siç thekson portali, në transferimin prej 10,5 milion eurove nuk përfshihen bonuset e...

Enrike : Nuk planifikojmë ardhmëri pa Mesin

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrike deklaroi se katalonasit në asnjë moment nuk kanë planifikuar të ardhmen pa sulmuesin Lionel Mesi. Mesi pas deklaratës se nuk i shkon në mend të largohet nga Barcelona, në dhënien e çmimit “Topi i Artë” deklaroi se nuk e di...

Ronaldo dhe Murinho shpallen personalitete të shekullit

Federata portugeze e futbollit e cila këtë vit feston 100 vjetorin e ekzistimit, shpalli Kristiano Ronaldon dhe Jose Murinhon për personalitete të shekullit. Vetëm 48 orë nga marrja e “Topit të Artë”, i treti gjithsej, sulmuesi i R. Madrid dhe kapiteni i kombëtares portugeze u...

Zlatan Ibrahimoviq shënjestër e sulmeve terroriste?!

Ka gjasa shënjestra e terroristëve të ketë qenë Zlatan Ibrahimoviq, derisa policia lokale në Malmë, në afërsi  të  shtëpisë së tij  ka gjetur granatë dhe po të njëjtën  me siguri  maksimale e ka  larguar. Ibrahimoviq , i cili tri sezone radhazi e mban veshur fanellën...

Sa kushton Geret Bejl

Mançester Junajted nuk ka probleme financiare, kurse sipas disa informacioneve lidhur me transferimin të Lionel Mesijan të Barcelonës, ata janë të vetmit të aftë të sjellin dhe të mos kenë problem me  fer- plepin financar. Shënjestra e tyre, sipas burimeve të Anglisë, është Geret Bejli,...

U lëndua Bo Mekejlb

Lojtari i mëparshëm i kombëtares  së  Maqedonisë dhe përforcimi i ri i klubit  të basketbollit Baern Minhen, Lester Bo Mekeleb, tri javët e ardhshme detyrimisht do të mungoj në terren për shkak  të lëndimit të gishtit të madhe të dorës të djathtë.   Bo Mekeleb ka...

Jaja Ture futbollisti afrikan më i mirë për vitin 2014

Futbollisti i Mançester Sitit , Jaja Ture u shpall futbollisti afrikan më i mirë i vitit 2014. Për futbollistin kombëtar  të Bregut të Fildishtë  ky është  titulli i katërti më radhë-  futbollisti më  i mirë në Afrikë, me të cilin u barazua më Samuel  Eton,...

Shalke nuk e jep Drakslerin

Julian Draxler nuk do të largohet nga Schalke gjatë afatit kalimtar të janarit. Këtë e ka konfirmuar presidenti i skuadrës nga Bundesliga, Clemens Tonnies “Schalke është vendi ku ai mund të zhvillohet më mirë. Këtë ia kamë thënë edhe atij personalisht.”, ka deklaruar Tonnies për...

Princi i Jordanit kandidohet për kryetar të FIFA-s

Pas Zherom Shampanj, në garën për president të FIFA-së,  kundër Sep Blater-it, është inkuadruar edhe princi jordanez Ali bin Al – Hussein. 39 vjeçari, Al Husein, tani më tre vite ushtron detyrën e zëvendës presidentit të FIFA-së, ndërsa kandidaturën e tij për president e...

Pjuol braktisi Barcelonën

Karles Pujol jep dorëheqje nga posti ndihmës operuesit në klubin e Barcelonës, me çka shoqëron Andoni Zubizareta, i cili gjithashtu u largua nga posti drejtor sportiv i kësaj skuadre. -Dua të njoftojë se vendosa të heq dorë nga lidhshmëria ime me Barcelonën. Këto tre muaj...

Milani dorëzoi ofertë për Destron

Skuadra e Milanit, e cila para disa ditëve në radhët e veta angazhoi Alesio Çerçin, tanimë po planifikon përforcimet e reja për sulmin e tyre. Në plan të parë tek Rosonerët është Matia Destro që luan tek skuadra e Romës dhe i cili nuk...

Enrike nuk pendohem për Mesin

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrike, pas humbjes nga Real Sociedad deklaroi se nuk i vije keq që e ka lënë  Lionel Messin në bankinë. Barcelona në stadiumin “San Sebastian” u mposht nga R. Sociedad me rezultat 1-0, me autogolin e Jordi Alba në minutën...

Hendobollistët e Barcës shumë origjinal në urimin e tyre

Në mënyrë origjinale dhe të pazakontë, klubi i hendbollit Barcelona ua uroi festat të gjithë simpatizuesve të tyre. Për shkak të hendbollistët e kësaj skuadre vijnë nga vende të ndryshme, secili dërgoi mesazh deri tek simpatizuesit në gjuhën e tij amtare. // Објава by FCB Handbol.

Ronaldinjo para largimit në Meksikë

Kreu i ekipit meksikan në Ligën e Parë, Keretara paralajmëroi futbollistin e famshëm brazilian, Ronaldinjo që të kthehet nga pushimet ose në të kundërtën do t’i ndërpritet kontrata. Ish lojtari i PSG, Barcelonës dhe Milanit, më herët mori leje që të udhëtojë për në...