fbpx

Maratona e Shkupit u mbajt vetëm simbolikisht

-

Një pjesë e maratonistëve të paraqitur në maratonën e Shkupit sot dolën në fillimin e garës edhe pse e njëjta ishte anuluar më herët. Ato do të vrapojnë simbolikisht ndërsa u grumbulluan në bregun e Vardarit dhe e organizuan maratonën.

Maratona e Shkupit është anuluar për shkak të ngjarjeve të djeshme në Kumanovë. Organizatorët e maratonës thonë se informacionin për anulimin e garës e kanë marrë nga mediumet, pa u njoftuar nga bashkë- organizatori, Qyteti i Shkupit, Agjencisë për rini dhe sport dhe MPB-ja.

MPB njoftoi se maratona anulohet për shkak të vrasjeve të policëve në aksionin në Kumanovë, por për më shumë detaje udhëzuan për në Qytetin e Shkupit.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.