fbpx

Zjarr në katër kishte ortodokse për Pashkët

Dy kisha ortodokse në Australi janë kapluar nga zjarri për festën e Pashkëve, vetëm disa orë pasi në Nju Jork- Menhetën u dogj kisha...

Maqedonasit në Uashington mbajtën protestë para ambasadës së RM-së

Maqedonasit e shpërngulur në Uashington sot protestuan para ambasadës së Maqedonisë, në shenjë përkrahjeje për bashkëqytetarët e tyre që protestojnë për sundimin e të...

Zjarr në kishën maqedonase “Shën Nikolla” në Melburn

Kishën maqedonase "Shën Nikolla" në Preston të Melburnit (Australi) sot prej orës 12.30 sipas kohës lokale në Australi ka kapluar zjarri. Është shkaktuar dëm...

Fabius :Marrëveshja për ndryshimet klimatike do të jetë ligjërisht e obligueshme

Negociatorë nga më shumë se 190 vende marrin pjesë në një konferencë në Paris në të cilën duhet të arrihet marrëveshje që të gjithë...

Liderët botërorë takohen në Paris në Samitin e KB-së për ndryshime klimaterike

Liderët botërorë e thuajse 150 vendeve takohen në Paris në Samitin e KB-së për ndryshime klimaterike, që fillon nesër, njoftojnë mediumet botërore. Në sesionin e...

Evakuim në “Harvard” shkaku i alarmit për bombë

Disa godina në universitetin “Harvard” në SHBA janë evakuuar për shkak të alarmit për bombë, thuhet në faqen e internetit të këtij institucioni. “Morëm kërcënime...

Shteti ISlamik merr përgjëgjësinë për sulmet në Paris

Shteti Islamik në Irak nëpërmjet rrjetit televiziv "CNN"  ka marrë përgjegjësinë për sulmet terroriste në Paris të Francës natën e kaluar që lanë 128...

Asad: Në Siri tanimë pesë vite po ndodh ajo që i ndodhi Parisit

Presidenti i Sirisë, Bashar Al Asad ju shprehu ngushëllime deputetëve francez për shkak të sulmeve terroriste në Paris, duke shtuar se e njëjta po...

Franca mbyll kufijtë, nuk ka as fluturime

Të gjitha kufijtë e Francës janë të mbyllur dhe akoma në fuqi është gjendja e jashtëzakonshme. Gjithashtu është mbyllur edhe aeroporti "Orli", janë anuluar...

Cipras dhe Kerri diskutuan për kontestin e emrit

Kontesti për emrin  midis Maqedonisë dhe Greqisë u gjet në agjendën e e takimi të kryeministrit Aleksis Cipras dhe sekretari amerikan ë Shtetit Xhon...

LAJME MË TË REJA

BALLKAN

VERIFIKIMI I FAKTEVE