fbpx

Ish shefa të CIA-s: Teknikat tona shpëtuan mijëra Amerikanë

Amerikanë Disa ish drejtorë dhe zëvendës-drejtorë të CIA-s publikuan një artikull në të cilin e sulmuan Senatin, duke e akuzuar për sulm selektiv të raportit të teknikave kundërzbuluese gjatë kohës së Xhorxh Bushit, transmeton “Nova tv”. Sipas ish liderëve të CIA-s, teknikat për hulumtim kanë dhënë...

(VIDEO) Ministri palestinez vdiq pas përleshjeve me ushtrinë izraelite

Ziad Sabu Zein, ministër në drejtorinë Palestineze të Mahmut Abasit, sot vdiq pasi ushtarët izraelitë e shtynë dhe e goditën gjatë kohës së protestave në Bregun Perëndimor, lajmëruan mjekët. ndihma e parë e mblodhi Zein, ministër pa portofol, nga vendi i konfliktit, por ai vdiq...

Zbulohen metodat më të tmerrshme të CIA-s gjatë hetimeve

Programi për “hetim të përforcuar” i CIA-s ka shkaktuar dhimbje fizike, e ka shkatërruar reputacionin e SHBA-së dhe ka pasuruar dy psikolog, shkruan “Nju Jork Dejli Njus”. Raporti i Senatit për programi sekret anti- terrorist, i cili u publikua dje, thekson se CIA ka angazhuar...

Më së paku 21 të vdekur nga tajfuni Hagupit në Filipine

Tajfuni Hagupit në Filipine ka lënë së paku 21 njerëz të vrarë. Kryqi i Kuq i Filipineve ka thënë se 18 viktima janë regjistruar në lindje të ishullit Samar, ku stuhia ka zbarkuar më 6 dhjetor. Mbi një milion njerëz kanë lënë shtëpitë në...

Japonia hyri në recesion

Në tremujorin e fundit ekonomia japoneze papritur hyri në recesion. Për shkak të kësaj kryeministri Shinzo Abe me siguri do heq dorë nga rritja jo aq e famshme e TVSh-së dhe dy vite pas skadimit të mandatit të shpall zgjedhje të parakohshme. Japonia në tremujorin...