fbpx

Bombë në selinë e FIFA-s?

-

Policia zvicerane filloi hetim për kërcënim me bombë në Kongresin e Federatës ndërkombëtarë të futbollit (FIFA) në Cyrih.

Kongresi i FIFA do të vendos sot përmes votimit të fshehtë për kryetarin e ri të kësaj organizate ndërsa në këtë garë marrin pjesë lideri aktual Sep Blater dhe princi i Jordanit, Ali bin Al Husein.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.