fbpx
Tag: ФИФА

tag: ФИФА

Bombë në selinë e FIFA-s?

Policia zvicerane filloi hetim për kërcënim me bombë në Kongresin e Federatës ndërkombëtarë të futbollit (FIFA) në Cyrih. Kongresi i FIFA do të vendos sot përmes votimit të fshehtë për kryetarin e ri të kësaj organizate ndërsa në këtë garë marrin pjesë lideri aktual Sep Blater dhe princi i Jordanit, Ali bin Al Husein.

Princi i Jordanit kandidohet për kryetar të FIFA-s

Pas Zherom Shampanj, në garën për president të FIFA-së,  kundër Sep Blater-it, është inkuadruar edhe princi jordanez Ali bin Al – Hussein. 39 vjeçari, Al Husein, tani më tre vite ushtron detyrën e zëvendës presidentit të FIFA-së, ndërsa kandidaturën e tij për president e paralajmëroi duke thënë:-“ Ka ardhur koha që të koncentrohemi në sport. Titujt duhet të flasin...