fbpx

Gruevski nga Shtipi: Vazhdojmë dhe askush nuk do të na ndaloj

Partia e VMRO DPMNE-sĂ« sot mbajti tubimin popullor nĂ« Shtip ku lideri Nikolla Gruevski, krahas projekteve tĂ« realizuara nĂ« ekonomi dhe infrastrukturĂ« dhe paralajmĂ«rimin e projekteve tĂ« reja, dĂ«rgoi mesazh deri tek opozita se “sado qĂ« tĂ« pĂ«rpiqen” me skenarĂ«t e tyre pĂ«r ardhjen...

Serbia dëshiron të organizoj Evropianin e basketbollit në vitin 2017

Federata serbe e basketbollit dëshiron të paraqitet për organizimin e një grupit të KE 2017, nëse FIBA e mban këtë sistem të garave me më shumë organizatorë, njofton  transmeton"sport 365.mk". Serbia ishte kandidate për organizimin e Eurobasketit 2015, por për shkak të shpenzimeve enorme financiare,...

Kroacia mposhti Gjermaninë dhe u kualifikua në Lojërat Olimpike Verore

KombĂ«tarja e KroacisĂ« ishte mĂ« e mirĂ« se Gjermania nĂ« Kampionatin botĂ«rorĂ« nĂ« Katar me rezultat prej 28-23 MĂ« efikas ishin Manuel Shtrkel me 8 dhe Ivan Çupiq me 5 gola ndĂ«rsa tek kombĂ«tarja e GjermanisĂ« u spikat Uve Genshmaher me 8 gola. Me kĂ«tĂ« lojtarĂ«t...

Sharapova dhe Uiliams nĂ« finalen e “Australia Open”

Tenistja ruse Maria Sharapova do tĂ« luaj kundĂ«r amerikanes Serena Uiliams nĂ« finalen e turneut tĂ« hapur “Australia Open”. Sharapova kaloi nĂ« finale pasi mposhti Ekaterina Makarova me 6-3 dhe 6-2. Nga ana tjetĂ«r, Uiliams nĂ« gjysmĂ«finale ishte mĂ« e mirĂ« se Medison Kejs me 2-0...

Milani përforcohet me Destron

Sulmuesi i Romës, Matia Destro është përforcimi më i ri skuadrës së Milanit në afatin kalimtar të janarit- njoftojnë mediumet italiane. Emri i Destros edhe më herët përmendej si përforcim i Milanit ndërsa spekulohet se italiani do të vij për gjashtë muaj si lojtar i...

Polonia dhe Gjermania çerek- finalistë të rinj

Ndeshjet e 1/8 finales sot përfunduan me fitore të Gjermanisë dhe Polonisë të cilat do të jenë çerek- finalistët e rinj në Kampionatit botërorë në Katar. Gjermania mposhti kombëtaren e Egjiptit me 23-16 ndërsa Polonia ishte më e mirë se Suedia me rezultat 24-20. Në...

Milan dërgon ofertë për Ribeiro

Skuadra e Milanit ka dërguar ofertë për lojtarin i cili figuron si përforcim potencial i Mançester Junajted. Everton Ribeiro, njëri ndër lojtarët më atraktiv në Ligën braziliane, sërish është cak i gjigantëve evropiane. Sezonin e kaluar Ribeiro ishte cak i Mançester Junajted, por transferimi nuk u...

Për kualifikim në gjysmëfinale çdo hendbollist i Katarit do të fitoj automobil, banesë dhe 1 milion euro

Pasi Kombëtarja e Katarit mposhti Austrinë me rezultat 29-27 në Kampionatin Botëror të Hendbollit, autoritetet e këtij vendi u premtuan hendbollistët se nëse sigurojnë kualifikim për në gjysmëfinale, secili prej tyre do të ketë si shpërblim makinë Maserati, banesë në lagjen elitare Perl si...

Sllovenia mposht Maqedoninë në ndeshje e vlefshme për çerek- finale

Kombëtarja e Maqedonisë në hendboll në ndeshjen e sotme me fillim prej 16 e 30 minuta kundër kombëtares së Sllovenisë në ndeshjen e vlefshme e cila do të vendos cila kombëtare kualifikohet në çerek- finalen e Kampionatit botërorë në Katar pësoi humbje prej 30-28. Këto...

Mejson në Totenhem deri vitin 2020

Lojtari anglez Rajan Mejson ka vazhduar kontratën me Totenhem deri vitin 2020, njoftuan nga klubi londinez. Mejson është mesfushorë dhe ka 23 vite. Lojtari i ri ka kaluar shkollën e të rinjve në Totenhem, por gjatë karrierës së tij luajti si lojtar i huazuar në...

Milan do të ndërtojë stadium të ri

GjatĂ« vite prek kur stadiumet nĂ« Itali janĂ« pronĂ« e qyteteve, shumĂ« ekipe vendosin tĂ« ndĂ«rtojnĂ« stadiumet e tyre ndĂ«rsa midis tyre Ă«shtĂ« edhe Milan. Kjo skuadĂ«r nĂ« fillim tĂ« muajit shkurt do t’i prezantoj planet pĂ«r ndĂ«rtimin e stadiumit tĂ« ri qĂ« pritet tĂ«...

Gjokoviç kalon nĂ« fazĂ«n e tretĂ« tĂ« turneut “Australia Open”

Tenisti Novak Gjokoviq pasi mposhti Andrej Kuznjecov nga Rusia me rezultat 6-0, 6-1 dhe 6-4 u kaloi nĂ« raundin e tretĂ« tĂ« turneut “Australia Open”. Atje do tĂ« takohet me Fernando Vedasko nga Spanja i cili nĂ« tre seta mposhti japonezin Soeda. Vend nĂ«...

Kroacia në Katar mundi Maqedoninë

Me një ndeshje të mundimshme dhe të lodhshme Kombëtarja e Maqedonisë pësoi disfatë nga Kroacia, në Kampionatin Botëror të Hendbollit me rezultat 26:29. Në pjesën e parë (14:15) hendbollistët e Maqedonisë ishin në nivelin e  detyrës, derisa loja  me fillimin e pjesës së parë filloi...

Lavezi nënshkruan me Liverpul

Liverpul ka arritur marrĂ«veshje me skuadrĂ«n e PSZH pĂ«r angazhimin e sulmuesit argjentinas Ezekiel Lavezi, njofton portali “Sportmediaset”. Lojtari 29 vjeçar nĂ« ditĂ«t e ardhshme pritet tĂ« udhĂ«tojĂ« pĂ«r nĂ« Angli ndĂ«rsa siç thekson portali, nĂ« transferimin prej 10,5 milion eurove nuk pĂ«rfshihen bonuset e...

Maqedonia lufton për vendin e parë në grup, sot luan kundër Kroacisë

Sot pasdite prej orës 17 sipas kohës lokale të Maqedonisë, në Kampionatin botërorë në Katar kombëtarja maqedonase në hendboll luan kundër Kroacisë për vendin e parë në grup. Për shkak të helmimit nga kullorja dje në spital përfundoi Nemanja Pribrak ndërsa sipas mjekut Nikolla Pançevski,...

Federata Greke e Hendbollit reagoi pĂ«r emrin “Maqedoni” nĂ« Katar

Reagimet për përdorimin emrit kushtetues të Maqedonisë në ngjarje ndërkombëtare nuk anashkaluan edhe Kampionatin e hendbollit në Katar. Federata greke e hendbollit dërgoi letër  në Federatën Ndërkombëtare të Hendbollit, në të cilën reagojnë për emërimin e gabuar të Maqedonisë në Kampionatin e 24-të të...

Maqedonia me fitoren e Bosnjës dhe Hercegovinës në çerekfinale në Botëror

Kombëtarja e hendbollit  të Maqedonisë  fitoj Bosnjën dhe Hercegovinën më rezultatin 25-22 dhe siguroj vendin në çerekfinale në Kampionatin botëror në Katar. Lojtari më i mirë i ndeshjes u shpall Dejan Manaskov, i cili arriti të shënojë 6 gola, derisa nga tre gola shënuan Goce...

Hendbollistët e Maqedonisë mposhtin Iranin

Kombëtarja e Maqedonisë në hendboll mposhti kombëtaren e Iranit me rezultat 33-31, në ndeshjen e saj të dytë në suazat e Kampionatit botërorë në Katar. Hendbollistët e Maqedonisë kishin epërsi në pjesën më të madhe të lojës ndërsa në pushim shkuan me epërsi prej...

Hendbollistët e Maqedonisë fitojnë kundër Tunizisë me tetë gola diferencë

Maqedonia me lojë të sigurt mposhti kombëtaren e Tunizisë në hendboll me tetë gola diferencë. Ndeshja përfundoi me rezultat 33-25. Kjo është ndeshja e parë e Maqedonisë në Kampionatin botërorë në Katar i cili filloi mbrëmë. Nesër hendbollistët e Maqedonisë luajnë me kombëtaren e Iranit,...

Ivanov në hapjen e Kampionatit të hendbollit në Katar

Presidenti Gjorge Ivanov mbrëmë mori pjesë në hapjen solemne të  Kampionatin e 24-të  në hendboll, i cili  do të mbahet në Katar  nga 15 janar deri më 1 shkurt.