fbpx

Sllovenia mposht Maqedoninë në ndeshje e vlefshme për çerek- finale

-

Kombëtarja e Maqedonisë në hendboll në ndeshjen e sotme me fillim prej 16 e 30 minuta kundër kombëtares së Sllovenisë në ndeshjen e vlefshme e cila do të vendos cila kombëtare kualifikohet në çerek- finalen e Kampionatit botërorë në Katar pësoi humbje prej 30-28.

Këto dy kombëtare herën e fundit u takuan në Kampionatin evropian në Serbi në vitin 2012 kur Maqedonia mposhti Slloveninë në luftën për vendin e pestë me rezultat 28-27.

Për hendbollistët maqedonas kjo është 1/8 finalja e dytë pasi para dy viteve në Barcelonë u eliminuan nga Gjermania.

Krahas kësaj ndeshje do të luhen edhe ndeshjet e 1/8 finales mes Spanjës dhe Tunizisë, Katarit dhe Austrisë ku ndeshje përfundoi 29-27 si dhe Kroacisë dhe Brazilit.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.