fbpx

Maqedonia mposht Austrinë, në 1/8 të finales luan me Slloveninë

-

Kombëtarja e Maqedonisë mundi Austrinë në ndeshjen e pestë të Kampionatit botëror të Hendbollit, që mbahet në Katar, me rezultat 36:31. Kjo është fitorja e  katërt që kanë arritur hendbollistët e Maqedonisë.

Me këtë ndeshje, përfundoi loja në grupe, dhe pas dy ditësh pauze, të dielën, fillojnë betejat e 1/8 të finales ku Maqedonia do të luaj me Sllovenin për plasmanin në çerekfinale.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.