fbpx
Tag: Hendboll

tag: hendboll

Për kualifikim në gjysmëfinale çdo hendbollist i Katarit do të fitoj automobil, banesë dhe 1 milion euro

Pasi Kombëtarja e Katarit mposhti Austrinë me rezultat 29-27 në Kampionatin Botëror të Hendbollit, autoritetet e këtij vendi u premtuan hendbollistët se nëse sigurojnë kualifikim për në gjysmëfinale, secili prej tyre do të ketë si shpërblim makinë Maserati, banesë në lagjen elitare Perl si dhe 1 milion dollarë në llogari. Katari në çerek- finale luan me Gjermaninë e cila ishte...

Sllovenia mposht Maqedoninë në ndeshje e vlefshme për çerek- finale

Kombëtarja e Maqedonisë në hendboll në ndeshjen e sotme me fillim prej 16 e 30 minuta kundër kombëtares së Sllovenisë në ndeshjen e vlefshme e cila do të vendos cila kombëtare kualifikohet në çerek- finalen e Kampionatit botërorë në Katar pësoi humbje prej 30-28. Këto dy kombëtare herën e fundit u takuan në Kampionatin evropian në Serbi në vitin 2012...

Maqedonia mposht Austrinë, në 1/8 të finales luan me Slloveninë

Kombëtarja e Maqedonisë mundi Austrinë në ndeshjen e pestë të Kampionatit botëror të Hendbollit, që mbahet në Katar, me rezultat 36:31. Kjo është fitorja e  katërt që kanë arritur hendbollistët e Maqedonisë. Me këtë ndeshje, përfundoi loja në grupe, dhe pas dy ditësh pauze, të dielën, fillojnë betejat e 1/8 të finales ku Maqedonia do të luaj me Sllovenin për...

Maqedonia me fitoren e Bosnjës dhe Hercegovinës në çerekfinale në Botëror

Kombëtarja e hendbollit  të Maqedonisë  fitoj Bosnjën dhe Hercegovinën më rezultatin 25-22 dhe siguroj vendin në çerekfinale në Kampionatin botëror në Katar. Lojtari më i mirë i ndeshjes u shpall Dejan Manaskov, i cili arriti të shënojë 6 gola, derisa nga tre gola shënuan Goce Georgievski , Filip Mirkulovski, Naumçe Mojsovski, Nemanja Priblak dhe kapiteni Kire Lazarov i cili të...

Hendbollistët e Maqedonisë mposhtin Iranin

Kombëtarja e Maqedonisë në hendboll mposhti kombëtaren e Iranit me rezultat 33-31, në ndeshjen e saj të dytë në suazat e Kampionatit botërorë në Katar. Hendbollistët e Maqedonisë kishin epërsi në pjesën më të madhe të lojës ndërsa në pushim shkuan me epërsi prej dy golave (19-17). Tani Maqedonia ka dy fitore në po aq ndeshje pasi dje fitoi përballë...