fbpx

Maqedonia me fitoren e Bosnjës dhe Hercegovinës në çerekfinale në Botëror

-

Kombëtarja e hendbollit  të Maqedonisë  fitoj Bosnjën dhe Hercegovinën më rezultatin 25-22 dhe siguroj vendin në çerekfinale në Kampionatin botëror në Katar.

Lojtari më i mirë i ndeshjes u shpall Dejan Manaskov, i cili arriti të shënojë 6 gola, derisa nga tre gola shënuan Goce Georgievski , Filip Mirkulovski, Naumçe Mojsovski, Nemanja Priblak dhe kapiteni Kire Lazarov i cili të gjitha golat i shënoj nga goditja e dënimit(penaltia)

Kjo për ekipin  e Maqedonisë  ishte fitorja e tretë dhe tani ka gjashtë pikë maksimale.

Nesër hendbollistët do të kenë ditë pushimi. Derisa në xhiron e katërt të mërkurën në orën 17:00  do të ndeshen përball Kroacisë.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.