fbpx
Tag: Fitore

tag: fitore

Gruevski: Jam i fokusuar në formimin e Qeverisë së re, nuk janë dëgjuar apo takuar me Zaevin

Me Zaevin as nuk jam takuar e as dëgjuar, edhe pse pritja që të ma urojë fitoren. Por, u tregua se nuk ka forcë për këtë. Në të kaluarën, normalisht, kohë pas kohe kur ka pasur nevojë jemi takuar apo dëgjuar përmes telefonit, përfshirë edhe ditën e shtunë para zgjedhjeve kur Oliver Spasovski fillimisht e kërkoi Nikolla Todorovin, pas...

SIRIZA fitoi në zgjedhjet në Greqi, Demokracia e Re pranon disfatën

Populli grek vendosi t’i ofroj mundësi të dytë SIRIZA-s dhe qeverisë së deritanishme. Sipas të dhënave të para zyrtare, SIRIZA prin me 35,4%, Demokracia e Re me 28,2%. Diferenca mes dy partive do të jetë diku më shumë se 7%. Dora Bakojani duke arritur në selinë e Demokracisë së Re pranoi disfatën dhe i dëshiroi sukses Aleksis Ciprasit. Partia e tretë...

Maqedonia me fitoren e Bosnjës dhe Hercegovinës në çerekfinale në Botëror

Kombëtarja e hendbollit  të Maqedonisë  fitoj Bosnjën dhe Hercegovinën më rezultatin 25-22 dhe siguroj vendin në çerekfinale në Kampionatin botëror në Katar. Lojtari më i mirë i ndeshjes u shpall Dejan Manaskov, i cili arriti të shënojë 6 gola, derisa nga tre gola shënuan Goce Georgievski , Filip Mirkulovski, Naumçe Mojsovski, Nemanja Priblak dhe kapiteni Kire Lazarov i cili të...