fbpx

Arena “Filipi i Dytë”, nikoqir i super- kupës evropiane në vitin 2017

-

Komiteti ekzekutiv i UEFA-s në takimin e djeshëm në Pragë vendosi që arena nacionale “Filipi i Dytë” të jetë nikoqir i super kupës evropiane në vitin 2017, shkruan sportmedia.mk

Shkupi fitoi nderin t’i mirëpres dy ekipet më të mira për vitin 2016/17 dhe në gusht për dy vite do të  jetë nikoqir i ndeshjes hyrëse të laureatëve nga stinori i mëhershëm, ndeshjes mes kampionit evropian dhe fituesit të Europa League. Kjo është ngjarja më e madhe në sport dhe futboll që Maqedonia në përgjithësi ndonjëherë e ka organizuar.

Me këtë ndeshje edhe zyrtarisht fillon sezoni i garave evropiane ndërsa kryeqendra maqedonase do ta ketë nderin të jetë nikoqir i më të mirëve të vitit 2017-të.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.