fbpx

Liderët arritën marrëveshje që të vazhdojnë bisedimet

-

Liderët e partive kryesore politike u takuan sot në Klubin e deputetëve për t’i vazhduar diskutimet për organizimin e saktë të qeverisë e cila do t’i përgatit zgjedhjet, siç parashihet në pikën e gjashtë të marrëveshjes së 2 qershorit, thuhet në njoftimet partiake të LSDM, BDI dhe VMRO DPMNE.

“Në këtë drejtim, liderët arritën marrëveshje të takohen sërish në ditët në vijim. Kryeministri Nikolla Gruevski prezantoi plan- programin qeveritar për zbatimin e rekomandimit të reformave sistemore në fushën e sundimit të së drejtës që është e nevojshme që të zbatohet në përputhje me pikën 6 nga marrëveshja e 2 qershorit, thuhet në njoftimin e përbashkët të LSDM, BDI dhe VMRO DPMNE.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.