fbpx
Sport Sport Maqedoni

Sport Maqedoni

Kroacia në Katar mundi Maqedoninë

Me një ndeshje të mundimshme dhe të lodhshme Kombëtarja e Maqedonisë pësoi disfatë nga Kroacia, në Kampionatin Botëror të Hendbollit me rezultat 26:29. Në pjesën e parë (14:15) hendbollistët e Maqedonisë ishin në nivelin e  detyrës, derisa loja  me fillimin e pjesës së parë filloi...

Maqedonia lufton për vendin e parë në grup, sot luan kundër Kroacisë

Sot pasdite prej orës 17 sipas kohës lokale të Maqedonisë, në Kampionatin botërorë në Katar kombëtarja maqedonase në hendboll luan kundër Kroacisë për vendin e parë në grup. Për shkak të helmimit nga kullorja dje në spital përfundoi Nemanja Pribrak ndërsa sipas mjekut Nikolla Pançevski,...

Federata Greke e Hendbollit reagoi për emrin “Maqedoni” në Katar

Reagimet për përdorimin emrit kushtetues të Maqedonisë në ngjarje ndërkombëtare nuk anashkaluan edhe Kampionatin e hendbollit në Katar. Federata greke e hendbollit dërgoi letër  në Federatën Ndërkombëtare të Hendbollit, në të cilën reagojnë për emërimin e gabuar të Maqedonisë në Kampionatin e 24-të të...

Maqedonia me fitoren e Bosnjës dhe Hercegovinës në çerekfinale në Botëror

Kombëtarja e hendbollit  të Maqedonisë  fitoj Bosnjën dhe Hercegovinën më rezultatin 25-22 dhe siguroj vendin në çerekfinale në Kampionatin botëror në Katar. Lojtari më i mirë i ndeshjes u shpall Dejan Manaskov, i cili arriti të shënojë 6 gola, derisa nga tre gola shënuan Goce...

Hendbollistët e Maqedonisë mposhtin Iranin

Kombëtarja e Maqedonisë në hendboll mposhti kombëtaren e Iranit me rezultat 33-31, në ndeshjen e saj të dytë në suazat e Kampionatit botërorë në Katar. Hendbollistët e Maqedonisë kishin epërsi në pjesën më të madhe të lojës ndërsa në pushim shkuan me epërsi prej...

Hendbollistët e Maqedonisë fitojnë kundër Tunizisë me tetë gola diferencë

Maqedonia me lojë të sigurt mposhti kombëtaren e Tunizisë në hendboll me tetë gola diferencë. Ndeshja përfundoi me rezultat 33-25. Kjo është ndeshja e parë e Maqedonisë në Kampionatin botërorë në Katar i cili filloi mbrëmë. Nesër hendbollistët e Maqedonisë luajnë me kombëtaren e Iranit,...

Ivanov në hapjen e Kampionatit të hendbollit në Katar

Presidenti Gjorge Ivanov mbrëmë mori pjesë në hapjen solemne të  Kampionatin e 24-të  në hendboll, i cili  do të mbahet në Katar  nga 15 janar deri më 1 shkurt.

Ivanov u takua me hendbollistët e Maqedonisë në Katar

Presidenti Gjorge Ivanov, i cili është në një vizitë dyditore në Katar, sot u takua me pjesëtarët e kombëtares së hendbollit në prag të hapjes së Kampionit në hendboll. Hendbollistët e Maqedonisë duelin e parë do ta kenë në Tunis nesër në ora 15 me...

Liga SEHA ndëshkon Metalurgun për ndeshjen e lëshuar në Zagreb

Për shkak të ndeshjes me Zagrebin në terren mysafir, liga  SEHA ndëshkoi kampionatin Metalurg me humbje të merituar, me sanksionim të një poeni dhe me gjobë prej 2000 eurosh. Ekipi i Autokomandës, duhet t’i kompensojë harxhimet e Zagrebit për organizim të ndeshjes. Ndeshja Zagreb- Metalurg...