fbpx

Maqedonia lufton për vendin e parë në grup, sot luan kundër Kroacisë

-

Sot pasdite prej orës 17 sipas kohës lokale të Maqedonisë, në Kampionatin botërorë në Katar kombëtarja maqedonase në hendboll luan kundër Kroacisë për vendin e parë në grup.

Për shkak të helmimit nga kullorja dje në spital përfundoi Nemanja Pribrak ndërsa sipas mjekut Nikolla Pançevski, pas marrjes së infuzionit gjendja e tij është e qëndrueshme. Sot do të dihet se a do të luaj ai në ndeshjen e sotme.

Kundër kombëtares kroate, hendbollistët e Maqedonisë kanë luajtur vetëm tre ndeshje zyrtare ku kanë shënuar 1 fitore dhe 2 humbje.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.