Me një ndeshje të mundimshme dhe të lodhshme Kombëtarja e Maqedonisë pësoi disfatë nga Kroacia, në Kampionatin Botëror të Hendbollit me rezultat 26:29.

Në pjesën e parë (14:15) hendbollistët e Maqedonisë ishin në nivelin e  detyrës, derisa loja  me fillimin e pjesës së parë filloi të bjerë.

Maqedonia ka siguruar vendin e saj në çerekfinale, kurse në garën në grupe të premten (17:00) do të takohet me kombëtaren e Austrisë.