fbpx
Tag: Kombëtarja

tag: kombëtarja

Maqedonia me fitoren e Bosnjës dhe Hercegovinës në çerekfinale në Botëror

Kombëtarja e hendbollit  të Maqedonisë  fitoj Bosnjën dhe Hercegovinën më rezultatin 25-22 dhe siguroj vendin në çerekfinale në Kampionatin botëror në Katar. Lojtari më i mirë i ndeshjes u shpall Dejan Manaskov, i cili arriti të shënojë 6 gola, derisa nga tre gola shënuan Goce Georgievski , Filip Mirkulovski, Naumçe Mojsovski, Nemanja Priblak dhe kapiteni Kire Lazarov i cili të...