fbpx

Kroacia mposhti Gjermaninë dhe u kualifikua në Lojërat Olimpike Verore

-

Kombëtarja e Kroacisë ishte më e mirë se Gjermania në Kampionatin botërorë në Katar me rezultat prej 28-23

Më efikas ishin Manuel Shtrkel me 8 dhe Ivan Çupiq me 5 gola ndërsa tek kombëtarja e Gjermanisë u spikat Uve Genshmaher me 8 gola.

Me këtë lojtarët e Kroacisë siguruan kalim në eliminatoret për Lojërat e ardhshme verore në Rio de Zhaneiro në vitin 2016-të.

Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
download udemy paid course for free
download xiomi firmware
Download Nulled WordPress Themes
free download udemy paid course