fbpx

Sharapova dhe Uiliams në finalen e “Australia Open”

-

Tenistja ruse Maria Sharapova do të luaj kundër amerikanes Serena Uiliams në finalen e turneut të hapur “Australia Open”.

Sharapova kaloi në finale pasi mposhti Ekaterina Makarova me 6-3 dhe 6-2.

Nga ana tjetër, Uiliams në gjysmëfinale ishte më e mirë se Medison Kejs me 2-0 (7-6 :6-2)

Në finalen që luhet të shtunën, Sharapova do të tentojë të fitojë titullin e dytë në turneun “Australia Open” ndërsa Uiliams deri tek titulli i gjashtë në këtë turne.

 

Free Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
online free course
download huawei firmware
Free Download WordPress Themes
lynda course free download