fbpx

Ivanov u takua me hendbollistët e Maqedonisë në Katar

Presidenti Gjorge Ivanov, i cili është në një vizitë dyditore në Katar, sot u takua me pjesëtarët e kombëtares së hendbollit në prag të hapjes së Kampionit në hendboll. Hendbollistët e Maqedonisë duelin e parë do ta kenë në Tunis nesër në ora 15 me...

Enrike : Nuk planifikojmë ardhmëri pa Mesin

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrike deklaroi se katalonasit në asnjë moment nuk kanë planifikuar të ardhmen pa sulmuesin Lionel Mesi. Mesi pas deklaratës se nuk i shkon në mend të largohet nga Barcelona, në dhënien e çmimit “Topi i Artë” deklaroi se nuk e di...

Ronaldo dhe Murinho shpallen personalitete të shekullit

Federata portugeze e futbollit e cila këtë vit feston 100 vjetorin e ekzistimit, shpalli Kristiano Ronaldon dhe Jose Murinhon për personalitete të shekullit. Vetëm 48 orë nga marrja e “Topit të Artë”, i treti gjithsej, sulmuesi i R. Madrid dhe kapiteni i kombëtares portugeze u...

Zlatan Ibrahimoviq shënjestër e sulmeve terroriste?!

Ka gjasa shënjestra e terroristëve të ketë qenë Zlatan Ibrahimoviq, derisa policia lokale në Malmë, në afërsi  të  shtëpisë së tij  ka gjetur granatë dhe po të njëjtën  me siguri  maksimale e ka  larguar. Ibrahimoviq , i cili tri sezone radhazi e mban veshur fanellën...

Sa kushton Geret Bejl

Mançester Junajted nuk ka probleme financiare, kurse sipas disa informacioneve lidhur me transferimin të Lionel Mesijan të Barcelonës, ata janë të vetmit të aftë të sjellin dhe të mos kenë problem me  fer- plepin financar. Shënjestra e tyre, sipas burimeve të Anglisë, është Geret Bejli,...

U lëndua Bo Mekejlb

Lojtari i mëparshëm i kombëtares  së  Maqedonisë dhe përforcimi i ri i klubit  të basketbollit Baern Minhen, Lester Bo Mekeleb, tri javët e ardhshme detyrimisht do të mungoj në terren për shkak  të lëndimit të gishtit të madhe të dorës të djathtë.   Bo Mekeleb ka...

Jaja Ture futbollisti afrikan më i mirë për vitin 2014

Futbollisti i Mançester Sitit , Jaja Ture u shpall futbollisti afrikan më i mirë i vitit 2014. Për futbollistin kombëtar  të Bregut të Fildishtë  ky është  titulli i katërti më radhë-  futbollisti më  i mirë në Afrikë, me të cilin u barazua më Samuel  Eton,...

Shalke nuk e jep Drakslerin

Julian Draxler nuk do të largohet nga Schalke gjatë afatit kalimtar të janarit. Këtë e ka konfirmuar presidenti i skuadrës nga Bundesliga, Clemens Tonnies “Schalke është vendi ku ai mund të zhvillohet më mirë. Këtë ia kamë thënë edhe atij personalisht.”, ka deklaruar Tonnies për...

Princi i Jordanit kandidohet për kryetar të FIFA-s

Pas Zherom Shampanj, në garën për president të FIFA-së,  kundër Sep Blater-it, është inkuadruar edhe princi jordanez Ali bin Al – Hussein. 39 vjeçari, Al Husein, tani më tre vite ushtron detyrën e zëvendës presidentit të FIFA-së, ndërsa kandidaturën e tij për president e...

Pjuol braktisi Barcelonën

Karles Pujol jep dorëheqje nga posti ndihmës operuesit në klubin e Barcelonës, me çka shoqëron Andoni Zubizareta, i cili gjithashtu u largua nga posti drejtor sportiv i kësaj skuadre. -Dua të njoftojë se vendosa të heq dorë nga lidhshmëria ime me Barcelonën. Këto tre muaj...

Milani dorëzoi ofertë për Destron

Skuadra e Milanit, e cila para disa ditëve në radhët e veta angazhoi Alesio Çerçin, tanimë po planifikon përforcimet e reja për sulmin e tyre. Në plan të parë tek Rosonerët është Matia Destro që luan tek skuadra e Romës dhe i cili nuk...

Enrike nuk pendohem për Mesin

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrike, pas humbjes nga Real Sociedad deklaroi se nuk i vije keq që e ka lënë  Lionel Messin në bankinë. Barcelona në stadiumin “San Sebastian” u mposht nga R. Sociedad me rezultat 1-0, me autogolin e Jordi Alba në minutën...

Hendobollistët e Barcës shumë origjinal në urimin e tyre

Në mënyrë origjinale dhe të pazakontë, klubi i hendbollit Barcelona ua uroi festat të gjithë simpatizuesve të tyre. Për shkak të hendbollistët e kësaj skuadre vijnë nga vende të ndryshme, secili dërgoi mesazh deri tek simpatizuesit në gjuhën e tij amtare. // Објава by FCB Handbol.

Ronaldinjo para largimit në Meksikë

Kreu i ekipit meksikan në Ligën e Parë, Keretara paralajmëroi futbollistin e famshëm brazilian, Ronaldinjo që të kthehet nga pushimet ose në të kundërtën do t’i ndërpritet kontrata. Ish lojtari i PSG, Barcelonës dhe Milanit, më herët mori leje që të udhëtojë për në...

Mesi kalon në radhët e PSG?

Lionel Mesi në qershor të vitit 2015-të largohet nga Barcelona dhe me siguri do të kaloj në radhët e Paris Sen Zhermen, deklaroi në një intervistë ekskluzive futbollisti i famshëm dhe kapiteni i Barcelonës, Hulio Alberto. Alberto thotë se Mesi ka qëndruar në Barcelonë vetëm...

Mesi theu rekordin të ri me edhe një het- trik

Në takimin e mbrëmshëm të Barcelonës me APOEL-in Lionel Mesin  shënoi tre gola dhe theu rekordin e Raulit për më shumë  gola të shënuara në Ligën e Kampionëve. Mesi, deri më tani ka shënuar 74 gola dhe ka tejkaluar Raulin i cili kishte shënuar...

Liga SEHA ndëshkon Metalurgun për ndeshjen e lëshuar në Zagreb

Për shkak të ndeshjes me Zagrebin në terren mysafir, liga  SEHA ndëshkoi kampionatin Metalurg me humbje të merituar, me sanksionim të një poeni dhe me gjobë prej 2000 eurosh. Ekipi i Autokomandës, duhet t’i kompensojë harxhimet e Zagrebit për organizim të ndeshjes. Ndeshja Zagreb- Metalurg...

Gjatë fundjavës në “Boris Trajkovski” garë ndërkombëtare notimi

Qendra Sportive”Boris Trajkovski” këtë fundjavë do të jetë nikoqire e garës ndërkombëtare të notit. Ajo do të mbahet në kuadër të Ditëve të sportit, të organizuara me rastin e 70 vjetorit të çlirimit të Shkupit. Program i të shtunës fillon në orën 9 me kualifikimet,...