fbpx

Бомба во седиштето на ФИФА?!

-

Швајцарската полиција спроведе истрага за заканата со бомба на Конгресот на Меѓународната фудбалска федерација во Цирих.

Конгресот на ФИФА ќе одлучи денеска со тајно гласање за новиот претседател на таа организација, а во изборната трка учествуваат актуелниот лидер Сеп Блатер и јорданскиот принц Али бин Ал Хусеин.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Иран со дронови го нападна Израел

Портпаролот на израелските одбранбени сили Даниел Хагари потврди дека Иранците испратиле беспилотни летала кон Израел и дека израелската држава е подготвена на сè. Во меѓувреме, американскиот претседател Џо Бајден...