fbpx

Janeva kontrollon funksionimin e komunës Manastir e jo vetëm pohimet nga “bomba”

-

Prokuroria speciale publike i ka ndërmarrë të gjitha lëndët e hapura lidhur me punën e komunës Manastir dhe të kryetarit Vladimir Taleski, që më herët i hetoi Prokuroria themelore publike e Manastirit. Burime nga Prokuroria në Manastir konfirmojnë se në duart e Katica Janevës nuk është vetëm “bomba” e opozitës për transportin falas shkollor, por çdo gjë që është vendosur në pikëpyetje në punën e pushtetit lokal.

Në lidhur me këto informacione, nga kabineti i prokurores publike për “Meta” thonë se për shkak të fshehtësisë së procedurës s’mund të thonë se çfarë është lëndë e hetimit.

Nga prokuroria publike e Manastirit për “Meta” konfirmojnë se funksionimi i përgjithshëm në komunën e Manastirit ka kaluar në duart e Prokurorisë speciale publike, përfshirë edhe vendimin për marrjen e kredisë prej 2,5 milion eurove për infrastrukturë në kazermën e mëhershme, parkimin zonal, ndërtimin e urave dhe rrugëve, si projekte të Komunës.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.