fbpx

Evakuim në “Harvard” shkaku i alarmit për bombë

-

Disa godina në universitetin “Harvard” në SHBA janë evakuuar për shkak të alarmit për bombë, thuhet në faqen e internetit të këtij institucioni.

“Morëm kërcënime për bombë në qendrën shkencore, si dhe në pjesën veriore, në palestrat Emerson dhe Tajner. Godinat janë evakuuar ndërsa policia ka dalë në vendngjarje. Katër ndërtesat po kontrollohet. Presim që e tërë kjo të merr fund brenda 4 orëve” thuhet në njoftimin e universitetit.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.