fbpx

Maqedonasit në Uashington mbajtën protestë para ambasadës së RM-së

-

Maqedonasit e shpërngulur në Uashington sot protestuan para ambasadës së Maqedonisë, në shenjë përkrahjeje për bashkëqytetarët e tyre që protestojnë për sundimin e të drejtës dhe demokracisë në Maqedoni, shkruan “Radio MOF”.

“I mbështesim bashkëqytetarët tanë në kërkesat e tyre, dorëheqjen e presidentit Ivanov, fillimin e procesit për emërimin e qeverisë së ekspertëve dhe anulimin e organizimit të zgjedhjeve. Ne si qytetarë të RM-së në Diasporë kemi përgjegjësi që të shprehim pakënaqësinë tonë për situatën në Maqedoni” shkruan Aleksej Demjanski, njëri nga protestuesit në profilin e tij në Facebook.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.