fbpx

Rinisin të shtënat në Kumanovë, janë lënduar edhe tre polic

-

Kumanovë  edhe këtë mëngjes ka të shtëna. Polica rreth orë 7  ka edhe përleshje të grupeve të armatosura  në “Lagjen e trimave”.

Sipas mediumeve  në përleshjet e sotme të mëngjesit janë lënduar 3 polic,  rtë cilët urgjent janë dërguar në spitalin e Shkupit.

Policia akoma vazhdon me bllokimin  e të gjitha hyrjeve të lagejs,  banorët e  asaj pjese të qytetit  kanë mbetur pa energji elektrike

Banorët e Kumanovës thonë se mëngjesin e sotëm, ndërmjet ores 6:30 dhe 7:30 janë dëgjuar të shtëna rafal dhe  detonime dhe se tani është  qetë.

Në përleshjet e djeshme humbën jetën 5 polic dhe më shumë se 30 të tjerë janë lënduar, deklaroi ministria e punëve të brendshme Gordana Jankullovska.

MPB-ja njoftoi se aksioni ka qenë për eliminimin e një grupi më të madh terrorist të përbërë nga  pjestëtarë vendas t dhe jashtë vendit që kanë  pasur synimin sulm ndaj institucioneve shtetërore.

Nuk ka informacione për civil të vrarë.

Aksioni në Kumanovë filloi dje në mëngjes rreth orës  4:30 të  dhe zgjati gjatë gjithë natës dhe mëngjesin e sotshëm.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.