Mançester Junajted nuk ka probleme financiare, kurse sipas disa informacioneve lidhur me transferimin të Lionel Mesijan të Barcelonës, ata janë të vetmit të aftë të sjellin dhe të mos kenë problem me  fer- plepin financar.

Shënjestra e tyre, sipas burimeve të Anglisë, është Geret Bejli, futbollist i Real Madridit, i cili në këtë sezon nuk luan në nivelin e njëjtë sikurse vitin e kaluar.

Flitet se Reali është i gatshëm ta shes, por jo më pak s e150 milion euro!

Internet portali spanjoll fichajes.net informon se Reali me siguri do të pranojë ofertën e Mançester Junajtedin.

Kur bëhet fjalë për transferimet të dy ekipet kanë raporte të shkëlqyera, ata me sukses mbaruan punën për Kristijano Ronaldon dhe Anhe di Marija Angela.