fbpx

Sa kushton Geret Bejl

Mançester Junajted nuk ka probleme financiare, kurse sipas disa informacioneve lidhur me transferimin të Lionel Mesijan të Barcelonës, ata janë të vetmit të aftë...

U lëndua Bo Mekejlb

Lojtari i mëparshëm i kombëtares  së  Maqedonisë dhe përforcimi i ri i klubit  të basketbollit Baern Minhen, Lester Bo Mekeleb, tri javët e ardhshme...

Jaja Ture futbollisti afrikan më i mirë për vitin 2014

Futbollisti i Mançester Sitit , Jaja Ture u shpall futbollisti afrikan më i mirë i vitit 2014. Për futbollistin kombëtar  të Bregut të Fildishtë  ky...

Shalke nuk e jep Drakslerin

Julian Draxler nuk do të largohet nga Schalke gjatë afatit kalimtar të janarit. Këtë e ka konfirmuar presidenti i skuadrës nga Bundesliga, Clemens Tonnies “Schalke...

Princi i Jordanit kandidohet për kryetar të FIFA-s

Pas Zherom Shampanj, në garën për president të FIFA-së,  kundër Sep Blater-it, është inkuadruar edhe princi jordanez Ali bin Al – Hussein. 39 vjeçari,...

Pjuol braktisi Barcelonën

Karles Pujol jep dorëheqje nga posti ndihmës operuesit në klubin e Barcelonës, me çka shoqëron Andoni Zubizareta, i cili gjithashtu u largua nga posti...

Milani dorëzoi ofertë për Destron

Skuadra e Milanit, e cila para disa ditëve në radhët e veta angazhoi Alesio Çerçin, tanimë po planifikon përforcimet e reja për sulmin e...

Enrike nuk pendohem për Mesin

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrike, pas humbjes nga Real Sociedad deklaroi se nuk i vije keq që e ka lënë  Lionel Messin në bankinë....

Hendobollistët e Barcës shumë origjinal në urimin e tyre

Në mënyrë origjinale dhe të pazakontë, klubi i hendbollit Barcelona ua uroi festat të gjithë simpatizuesve të tyre. Për shkak të hendbollistët e kësaj skuadre...

Ronaldinjo para largimit në Meksikë

Kreu i ekipit meksikan në Ligën e Parë, Keretara paralajmëroi futbollistin e famshëm brazilian, Ronaldinjo që të kthehet nga pushimet ose në të kundërtën...

LAJME MË TË REJA

BALLKAN

VERIFIKIMI I FAKTEVE