fbpx

Facebook nuk do të aplikoj butonin “nuk më pëlqen”(dislike)

-

Mark Cukenberg, pronari i Facebook, i cili dje përgjigjej në pyetjet e përdoruesve tha se ky rrjet social nuk do të aplikojë butonin “nuk më pëlqen”.

-Ka momente në jetë kur përdoruesit ndjehen të mërzitshëm dhe me siguri nuk duan që dikush t’ua pëlqen statuset. Biseduam me këtë problem dhe po përpiqemi të gjejmë mënyrë që njerëzit të mund të shprehin edhe emocione tjera nën këto postime- thotë Cukenberg.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.