fbpx
Tags фејсбук

Tag: фејсбук

Facebook-u ka mënjanuar shtatë milionë postime për shkak të dezinformatave në lidhje me koronavirusin

Në tremujorin e dytë të këtij viti, nga fillimi i prillit deri në fund të qershorit, Facebook-u ka mënjanuar gjithsej shtatë milionë postime për shkaka të përhapjes së dezinformatave për koronavirusin, përfshirë ato me rekomandime për masa mbrojtëse ose medikamente ose trajtime të caktuara të pasakta, njofton Meta.mk. Në njoftimin e rrjetit më të madh shoqëror në botë sqarohet se në...

Kërcënime për Ermira Mehmetin, ia thyejnë makinën

Ish deputetja e BDI-së, Ermira Mehmeti përmes profilit të saj në Facebook njoftoi se mbrëmë i është dëmtuar makina dhe se i janë kërcënuar. "Ju mund te vazhdoni të thyeni edhe xhamat tjera te makinës time, mund te me dergoni pa ndalur mesazhe kercenuese, mund te vazhdoni me thirrjet anonime pas mesnate, mund te vazhdoni të bëni skenare kundër meje... kjo nuk...

Simone Filipini: Koha është për ndryshime në Maqedoni

Ish ambasadorja e Holandës në Maqedoni, Simone Filipini në rrjetin social në Facebook ka dhënë porosi se është koha për ndryshime në Maqedoni. “Koha është për ndryshime në Maqedoni. Një shtet mund të zhvillohet me një udhëheqësi pozitive dhe përgjegjëse. Sa mund të shoh dhe dëgjoj , qytetarët e Maqedonisë janë lodhur me negativizëm. E rëndësishme është  që Nikolla Dimitrov...

Facebook nuk do të aplikoj butonin “nuk më pëlqen”(dislike)

Mark Cukenberg, pronari i Facebook, i cili dje përgjigjej në pyetjet e përdoruesve tha se ky rrjet social nuk do të aplikojë butonin “nuk më pëlqen”. -Ka momente në jetë kur përdoruesit ndjehen të mërzitshëm dhe me siguri nuk duan që dikush t’ua pëlqen statuset. Biseduam me këtë problem dhe po përpiqemi të gjejmë mënyrë që njerëzit të mund të...