fbpx

Promovohet video-klipi i këngës që do të na përfaqësoj në Eurosong

-

Sot edhe zyrtarisht u promovua video- klipi i këngës “Autumn leaves” (Gjethet e Vjeshtës), me të cilën Daniel Kajmakoski do të performoj në “Evrovizion” këtë vit në Vjenë të Austrisë.

Versionin anglisht të këngës, tekstin dhe muzikën i bëri suedezi Joakim Person, ndërsa aranzhimin dhe produksionin i bëri Robert Bilbilov.

– Sinqerisht besoj në Robert Bilbillov, ai është gjeni e vërtetë dhe person kreativ. Jam i lumtur që bashkëpunoj me atë dhe mendoj se tani kënga ngjalli emocione duke i vënë theks përmbajtës, me historinë time të vërtetë – tha Kajmakoski.

Danieli me 19 maj do të performoj në natën e parë gjysmëfinale në “Evrovizion”, ndërsa finalja e madhe është caktuar për 23 maj.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.