Дописници

Дачиќ: Не е дека не ме интересира премиерското место, но за тоа ќе одлучи Вучиќ

26 март, 2017 - 10:32 (META)  Белград Министерот за внатрешни работи на Србија, Ивица Дачиќ, изјави дека би излажал кога би рекол дека не го интересира функцијата премиер, но додаде дека за одлуката за тоа кој ќе биде премиер на Србија, ќе ја донесе Александар Вучиќ заедно…

Изложба на костими од стари претстави во Штип за Светскиот ден на театарот

24 март, 2017 - 18:45 (META)  Штип Изложба на театарски плакати и на костими од стари и играни претстави, пред публиката ќе ги приреди Народниот театар од Штип в понеделник, на Светскиот ден на театарот. Ова е само дел од одбележувањата на театарскиот празник во Штип. –…