Хроника

Приведен дилер на дрога во Неготино, запленети марихуана, хероин, кокаин

20 февруари, 2018 - 13:33 (META)  Неготино Полициски екипи вчера извршиле претрес во домот на 41-годишниот А.Т. во Неготино каде пронашле и заплениле различни видови наркотици, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи. Како што информираат од Министерството, во домот на неготинецот биле пронајдени и одземени 1,5 килограми…

Се утврдува идентитетот на телото најдено во опожарена куќа во Песочан

19 февруари, 2018 - 12:46 (META)  Охрид Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство Охрид го завршил увидот во куќата во селото Песочан, Општина Дебарца, што била опожарена вчеравечер, по што било најдено мртво тело на маж со неутврден идентитет. На увидот присуствувало и вешто лице од областа…