Откриени седум мигранти кај Смоквица

Вчера во 20.30 часот на клучката во село Смоквица полициски службеници запреле автомобил „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Н.Р.(45) од с.Арачиново, скопско, информираат...

Разбојништво во менувачница во Тетово

Четири лица, од кои двајца италијански и двајца македонски државјани, приведени се поради основи на сомнение дека вчера извршиле кривично дело „разбојништво“ во менувачница...

Приведени 30 лица од Полошкиот регион за поседување дрога

Во текот на изминатата недела, поради сомнение дека биле инволвирани во „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“,...

ОЈО: Се уште нема осомничен за тројното убиство во Дебар

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар издал наредба за обдукција на тричленото семејство – маж, жена и нивната 14-годишна ќерка кои беа...

Во Дебар тројно убиство на сопружници и нивната малолетна ќерка

Основното јавно обвинителство Гостивар соопшти дека врши увид во приватна куќа во Дебар каде што се пронајдени безживотни тела на три лица. Според првичните сознанија...

Исчезнало 11-годишно дете во Прилеп

Прилепската полиција бара 11 годишно дете, кое, како што пријавил неговиот татко, А.С. (55) од Прилеп, излегло од дома околу 15 часот од саботата...

Возач на скутер удрил во пливач во Охридско Езеро и избегал

Пливач вчера попладнето бил удрен од воден скутер во Охридско Езеро кај населбата Езерски лозја и бил повреден, а човекот што управувал со скутерот...

Мотоциклист од Охрид загинал кога удрил во паркиран автобус

Во сообраќајна несреќа кај охридското село Косел, вчера животот го загубил 32-годишниот охриѓанец Љ.Ј., соопшти СВР Охрид. Несреќата се случила околу 17.15 часот на магистралниот...

Повредени 20 работници во сообраќајка кај Мамутчево

Дваесет работници се повредени во сообраќајката што се случи попладнево околу 13:20 часот на излезот од велешкото село Мамутчево. Се судриле камион и автобус...

Исчезнале три тинејџерки, две од нив сестри

Три тинејџерки, две од нив сестри, биле пријавени за исчезнати вчера во Штип и Пробиштип. Како што извести СВР Штип, вчера попладнето во СВР Штип,...

НАЈНОВИ

ВИСТИНОМЕР СТОРИЈА

БАЛКАН