Ангеловски: Напаѓачите на починатото момче се во притвор и ќе одговараат

Насилникот е насилник, без разлика на неговата етничка припадност, во државата постојат закони, функционира правната државата и одговорните за нападот врз Н.С. (21), кој...

Пешак удрен од автомобил во Скопје починал во болница

Скопјанецот И.К. (55) вчера бил удрен од автомобил на улица во Чаир, по што бил пренесен во Ургентен центар, каде по кратко време починал. Како...

Тетовец креирал лажен „Фејсбук“ профил заради уцена

Тетовец креирал лажен профил на „Фејсбук“ на женско лице од Тетово, објавил компромитирачка фотографија од неа, а потоа ја уценувал да стапи во интимен...

Турнати две статуи на народни херои во Маврови Анови

Засега непознати лица турнале и ничкосале две статуи на народни херои од Втората светска војна во Маврови Анови, соопшти Министерството за внатрешни работи (МВР). Случајот...

Центарот за социјални работи и Општина Велес ќе го организираат погребот на трите деца

Центарот за социјална работа во Велес и Општина Велес денеска се ангажираат за организирање на погребот на трите деца, две сестри и еден брат,...

Обвинителството го истражува пожарот во Велес во кој загинаа три деца

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство - Велес вчера извршил увид во куќата под ридот Вршник во Велес, каде во пожар во куќа...

Обвинителството почнува со расветлување на вчерашните немири пред Собранието

Основното јавно обвинителство - Скопје соопшти дека по работниот состанок со претставници од МВР, кој се одржал утрово, почнува со расветлување на вчерашните немири...

Запален автомобилот на таткото на пратеникот Хари Локвенец

Засега непознат сторител вчеравечер го опожарил автомобилот „мини купер“ со прилепски регистарски таблички, кој бил во сопственост на таткото на пратеникот Хари Локвенец. Според билтенот...

На вчерашниот протест пред Собранието приведени десетмина

На вчерашниот протест пред Собранието поради фрлање разни предмети, меѓу кои и еден Молотов коктел, кон зградата на законодавниот дом и кон полицијата, биле...

Oсомничен со големо досие фрлил бомба кон полицајците, па бил убиен

При полициска акција за апсење, утрово во тетовското село Ларце бил убиен Ј.Р. (38) од селото Ларце. Тој пред да биде застрелан фрлил бомба...

НАЈНОВИ

ВИСТИНОМЕР СТОРИЈА

БАЛКАН