fbpx

Двајца крадци фатени на дело во Куманово и Штип

Во 22 часот вчера, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Ф.А.(48) од Куманово а десет часа претходно сличен случај имало и во Штип кога е лишен од слобода С.Д.(32)

-

Двајца крадци вчера биле фатени на дело, соопшти Министерството за внатрешни работи. Инцидентите се случиле во Куманово и во Штип.

Во 22 часот вчера, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Ф.А.(48) од Куманово. Тој се сомничи дека од приватен имот на улицата „Доктор Рибар“ во Куманово одзел повеќе предмети. Ф.А. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

Десет часа претходно сличен случај имало и во Штип. Имено, С.Д.(32) од Штип околу 12.30 часот тој бил затекнат при извршување „тешка кражба“ од помошна просторија на куќа на ул.,,Железничка“ во Штип од каде одзел предмети.

Одземеното е пронајдено и вратено на сопственикот, а крадецот бил задржан во полициска станица. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Димитров: Грција и Северна Македонија постигнаа договор во Преспа, не се враќајте назад

При полагањето на заклетвата, претседателката Гордана Сиљановска Давкова ја испушти придавката „Северна“ и рече само „Македонија“, и покрај тоа што истиот ден потпиша официјална заклетва под уставното име на...